Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 15:26 Bu haber 909 kez okundu
 
Altınova’da muhtar toplantısı
Gündem Haberi
Altınova’da muhtar toplantısı

Hizmet İstişare Toplantılarına Altınova’da devam ettiren Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bölgedeki hemşerilerinin beklentilerini yerinde öğrendi.

Muhtar ziyaretlerinin dördüncüsü olarak başlattığı buluşmalara Varsak’ta start veren Başkan Tütüncü, bu kez de Altınova’daki 10 mahallenin muhtarları ile belediyenin ilgililerini bir araya getirdi.

Göksu Mahallesi Muhtarı Muhammet Akkulak’ın evinde gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sağdur, Mustafa Özsoy ve Sebahat Adanır, meclis üyeleri Bahattin Bayraktar, İsa Sarpdağ ve Hasan Demir, Kentsel Tasarım Müdürü Barış Soykam, Zabıta Müdürü Ali Arslan, Fen İşleri Müdürü Ali Aslan ve AK Parti Kepez Teşkilatı temsilcileri katıldı. Toplantı hem yazılı rapor olarak, hem de görüntülü olarak kayıt altına alındı.

Muhtarların ayağına gidiliyor

Toplantı öncesi bir açılama yapan Başkan Tütüncü, bir önceki mahalle toplantılarında ne söz verdiklerini, verilen sözlerin yerine getirildiğini ve mahalle sakinlerinin belediyeden taleplerini gözden geçirmek istediklerini söyledi. Belediyede taleplerini bireysel olarak ifade etmek isteyen vatandaşların yoğunluk yaratabildiğini belirten Tütüncü, “Muhtarlarımızı bu trafiğin içine sokmadan, kendi muhitlerinde dinlemek istedik. Bürokrat arkadaşlarımızı da sizlerin taleplerini dinleme ve sorularını yanıtlama görevi var. Altınova muhtarlarını biraya getirdik.” dedi.

Mahalle meclisi düzenlenecek

Bundan sonra toplantılar düzenleyeceğini duyuran Tütüncü, “Mahalle meclisi toplantıları 15 Mayıs’ta başlayacak. Tüm belediye müdürlerini mahalleye getireceğiz. Belediyeye herhangi bir fikir söylemek isteyenleri, toplantılarda dinleyeceğiz. Yılda bir kez bunu tüm mahallelerde yapacağız. Yarın öteki gün vatandaşlarımızın ‘mahalleye gelmedin, bizi dinlemedin’ demesin istiyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşlara hizmet turları

Vatandaş ile belediyenin kaynaşacağı bir etkinlik daha yapacaklarını anlatan Tütüncü, bu projesini de şu sözlerle aktardı; “Ayrıca hizmetlerimizi tanıtacağımız 4 saatlik hizmet tanıtım turları yapacağız. Yaptığımız hizmetleri göstereceğiz. Sabah kahvaltı, bir öğlen yemeği ikram edeceğiz. Müsait olunca ben, olmayınca ilgili arkadaşlarımız sizi gezdirecek. Hem belediyemizi görsünler, hem yeni hizmet yatırımlarımızı göstereceğiz.”

Sırasıyla talepler dinlendi

Başkan Tütüncü’nün açıklamasının ardından toplantı başladı. Tütüncü söz sırası gelen her mahalle ile ilgili yapılmış ve yapılmak üzere olan hizmetleri açıkladı. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı