Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 15:39 Bu haber 889 kez okundu
 
Döşemealtı Belediyesi’nden Muhteşem Gençlik Haftası kutlamaları
Gündem Haberi
Döşemealtı Belediyesi’nden Muhteşem Gençlik Haftası kutlamaları

Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 15-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Gençlik Haftası’ kutlamaları için hazırlıklarını tamamladı. Gençlik haftası kutlamaları, ata sporu yağlı pehlivan güreşleriyle başlayıp, fener alayı, konser, bisiklet şenliği ve doğa yürüyüşü ile tamamlanacak.

Döşemealtı Güreşleri 15 Mayıs Pazar günü…

Daha önce Geleneksel Nar Festivali kapsamında düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri  bu yıl Gençlik Haftası programına dahil edildi. Yeniköy Stadında yapılacak olan güreşlere tarihi Elmalı ve Kırkpınar güreşlerinin son başpehlivanı aynı zamanda KırkgözDöşemealtı Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Orhan Okulu’nun yanısıra Türkiye’nin önemli başpehlivanları katılacak. Döşemealtı güreşleri 15 Mayıs Pazar günü Yeniköy stadında halka açık ve ücretsiz olacak.Döşemealtı güreşlerine 38’i başpehlivan toplam da 550 güreşçi katılıyor.

18 Mayıs Çarşamba Günü ‘Gençlik Atamızın İzinde Fener Alayı Yürüyüşü…

Gençlik Haftası etkinlikleri 18 Mayıs Çarşamba günü ‘Gençlik Atamızın İzinde’ Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirilecek. Bu yıl ikincisi düzenlenecek fener alayı saat: 18.00’de Belediye önünde başlayıp Atatürk Caddesi’nde devam edecek. Fener alayına katılacaklara belediye tarafından meşale ve Türk bayrakları dağıtılacak.

Sevcan Orhanve Volkan Konak konseri…

Fener Alayı’nın hemen ardından Belediye binası önünde ünlü sanatçılar Sevcan Orhan ve Volkan Konak konseri yer alıyor. Saat 20.00’de başlayacak ücretsiz halk konserinin bir başka önemi de Döşemealtı’nın ilk kent meydanı projesinin yapılacağı alanda ki son organizasyon olması. İhalesi tamamlanan kent meydanı projesi 1 Ocak 2017 yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet Şenliği 21 Mayıs Cumartesi Günü…

Gençlik Haftası bünyesinde ki bir başka etkinlik de ‘Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet Şenliği’ programı. 21 Mayıs Cumartesi günü Belediye binası önünde toplanacak bisikletseverler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Caddesi’nden Yeşilbayır Mahallesi’ne oradan da EvdirhanKervansarayı’nı takiben Düzlerçamı Mesire Alanı’na varılacak. Her yaştan bisikletseverin katılabileceği organizasyon sabah 10.00’da başlıyor.

Doğa tutkunları için ‘Gençler Döşemeyol’da 22 Mayıs Pazar günü…

Gençlik Haftası kutlamalarının son programı doğa gönüllülerine ayrıldı. Döşemealtı İlçesi’ne adını veren antik döşemeyol da gerçekleştirilecek ‘Gençlik Döşemeyol’da  programı, 22 Mayıs Pazar günü yapılacak. Doğa dostlarıyla sabah 09.00’da belediye binası önünde buluşup araçlarla döşemeyolun bulunduğu Kovanlık Mahallesi’ne geçilecek. Yaklaşık 1.5-2 saatlik yürüyüşe çok sayıda doğaseverin katılması bekleniyor. Gençlik Haftası etkinlikleri Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde programlandı ve belediye birimlerinin tamamı görev aldı.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı…

Döşemealtı Belediyesi tarafından bu güne kadar düzenlenmiş en kapsamlı Gençlik Haftası progaramı için aylar öncesinden başlayan çalışmaların son aşamaya geldiğini bildiren Belediye Başkanı Turgay Genç, “ Bilindiği gibi her yıl 19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bizde bu bayramı halkımızın her kesimiyle layıkıyla kutlamak istedik.Tüm etkinlikleri özenle belirleyip çalışmalarımızı da o doğrultu da yaptık. Yağlı Pehlivan Güreşleri’yle start alacak gençlik haftası kutlamaları toplam da 8 gün boyunca devam edecek. Antalya’nın en genç ilçesi Döşemealtı’na yakışır bir kutlama olacağını inanıyor ve başta Döşemealtı halkım olmak üzere tüm Döşemealtılı dostlarımızı İlçemize davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı