Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 16:25 Bu haber 979 kez okundu
 
Trafik Eğitimi Alan Öğrencilere Başkan Sürprizi
Gündem Haberi
Trafik Eğitimi Alan Öğrencilere Başkan Sürprizi

Muratpaşa Belediyesi öğrencilere, teorik ve pratik trafik eğitimi veriyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; sürpriz yapıp, trafik eğitim parkını ziyaret ederek, trafik eğitimi alan öğrencilerle sohbet etti

 

Öğrencilerle birlikte derse katıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Fener Mahallesi’ndeki Trafik Eğitim Parkı’nda, trafik eğitimi gören öğrencilere sürpriz yaptı. Başkan Uysal; İrfan İlk İlkokulu öğrencilerine trafikle ilgili sorular sordu. Öğrenciler ise, Başkan Uysal’a, Anneler Günü’nde ne hediye aldığını sordu. Başkan Uysal’ın, öğrencilerle sohbeti neşeli anlar yaşanmasına neden oldu. Başkan Uysal, öğrencilerle birlikte profesyonel eğitimcilerin verdiği teorik trafik dersini dinlerken, uygulamalı dersi de takip etti.

 

‘Çocuklarımız çok değerli’

Yılın ilk 4 ayında 5300 ilköğretim okulu öğrencisine trafik eğitimi sunduklarını söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Çocuklarımız, bizim için çok değerli. Trafikte, herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için bu tür eğitimler çok önemli. Muratpaşamız’daki her çocuğumuzun temel trafik eğitimi almasını planlıyoruz” dedi. Başkan Uysal, eğitim çalışması sonrası, öğrencilere katılım sertifikası verirken, boyama kitabı da hediye etti.

Teorik ve pratik eğitim

Profesyonel eğitimciler, gözetiminde gerçekleştirilen trafik eğitiminde; teorik dersin yanı sıra yakıtlı özel araçlarla da pratik eğitim olanağı sunuluyor. Teorik bilgilerin aktarılmasının ardından öğrenciler, profesyonel eğitimciler gözetiminde, araçlara binerek araç kullanıyor. Muratpaşa Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda kavşaklar, trafik tabelaları, yol çizgileri, kaldırım ve virajlar bulunuyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı