Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 16:26 Bu haber 984 kez okundu
 
Tütüncü Bilgi Yarışmasında Birinci Olan Okulları Ödüllendirdi
Gündem Haberi
Tütüncü Bilgi Yarışmasında Birinci Olan Okulları Ödüllendirdi

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği okullararası bilgi yarışmasında birinci olan okulları temsil eden öğrenciler, dizüstü bilgisayar ödüllerini Başkan Tütüncü’den aldı.

Kepez Belediyesi’nin Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği Kepez Okullararası Bilgi Yarışması’nda birinci okul ile aynı puanı alan iki okulu temsil eden öğrenciler, ödüllerini Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün elinden aldı. Nisan ayı ortasında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın ortaokullar kategorinde, 3 okul aynı puanı almıştı. Yedek sorularla eşitlik bozulmayınca, kura sonucu Altınova Ortaokulu birinci ilan edilmişti. Aynı puanı paylaşan Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu ile Mobil Ortaokulu da, ikinci ve üçüncü ilan edilmişti. Birinci ile aynı puanı paylaşan bu iki okul yönetiminin itirazı üzerine, ikincilik ile üçüncülük iptal edilmiş, her üç okul da birinci kabul edilmişti.

Mecliste buluştular

Kepez’in Çocukları Meclisin Konukları projesinin konuğu olarak, bu iki okul davet edildi. Belediyeyi gezip işleyiş ile ilgili bilgiler aldıktan sonra meclis salonunda Başkan Tütüncü ile öğrenciler bir araya geldiler.

Birinciler ödüllerini aldı

Konuşmaların ardından yarışmada birincilik kazanan Mobil Ortaokulu öğrencileri Berkay Zengin, Barış Doğan ve Havva Nur Tunca ile Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri İlkin Kaya, Aysima Tingi ve Emir Furkan Oya, ödüllerini Tütüncü’nün elinden aldı. Öğrencileri bir kez daha kutlayan Tütüncü, bu tip motive edici yarışmalar ve aktiviteler ile ilçedeki öğrencilerin eğitimdeki başarılarına katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi. 

Tütüncü’ye teşekkür çiçeği veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, kurumunun bu tür ödüller vermek için bütçeye sahip olmadığını ve en büyük eğitim sponsorlarının belediye olduğunu vurgulayan bir konuşma yaptı.

 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı