Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 17:27 Bu haber 1115 kez okundu
 
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş,
Asayiş Haberi
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş,

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş gelecek nesillerin bilgi ve donanımına yönelik eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında 5 ilçede 500 öğrenciye elektriği, elektrik kullanımını ve güvenli bir iş yaşamında olması gerekenleri anlattı.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 4-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda Antalya’nın Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı İlçeleri’nde 500 ilköğretim öğrencisine iş güvenliği ve elektrikli aletlerinin güvenli kullanımı ve olası kazalarda neler yapılmasına ilişkin bilgilendirme yaptı. Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Gökhan Celal Akdeniz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere ilk olarak elektrik anlatıldı. Elektrik kullanımı hakkında da bilgilendirilen öğrencilere yalıtkan ve iletken maddeler tek tek gösterildi. İş güvenliği için baret, eldiven ve gözlüğün önemine de değinen Akdeniz, elektrikle çalışan ev aletlerinin kullanımı konusunda da çocukları uyardı.

“ELEKTRİK DENİLİNCE AKLIMA ELEKTRİK ÇARPMASI GELİYOR”

Öğrenciler, özellikle elektrik çarpmalarına karşı alınacak önlemler ve çarpmadan sonra nelerin yapılması gerektiğine dair bilgilendirilirken; İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Akdeniz’in kendilerine yönettiği sorulara yanıt vermek için parmak kaldırıp birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Eğitimin ardından öğrendiklerini paylaşan Hülya Azsahar isimli öğrenci, “Elektriği çok dikkatli kullanmam gerektiğini öğrendim. Herhangi bir elektrik çarpması durumunda o kişiye dokunmadan 112’yi aramalıyım” derken annesine seslenen Bade Uluçay; “Annecim işine giderken kurallara uy. Elektrikli araçları düzgün ve iyi bir şekilde kullan” tavsiyesinde bulundu.

Miray Bulvak ise elektrik denilince aklına ilk olarak elektrik çarpmasının geldiğini belirterek; “Elektrik çarpınca o kişiyle temas etmeden sigortayı kapatmalıyız. Annemin ve babamın elektriği düzenli kullanarak iş kurallarına uymasını istiyorum” diye konu

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı