Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 17:32 Bu haber 943 kez okundu
 
Enç; Felaket Tellallığı, Turizme Zarar Verir!
Politika Haberi
Enç; Felaket Tellallığı, Turizme Zarar Verir!

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, CHP’li vekil Çetin Osman Budak’ın ‘felaket tellalı’ gibi turizmle ilgili negatif açıklamalarına tepki göstererek, “Bu denli negatif açıklamalar son derece hassas bir sektör olan turizme yarar sağlamaz. Sayın Budak bilsin ki; felaket tellallığı yapmak turizmin başkenti Antalyamıza ve ülkemize değil, rakiplerimiz olan Fransa, İspanya, ABD, Çin ve İtalya’nın işine yarar” dedi.

Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, son zamanlarda turizmle ilgili sıklıkla olumsuz açıklamalarda bulunarak gündemde kalmaya çalışan CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’a tepki gösterdi. Dünyanın bir çok ülkesinde etkili olan ‘terör’ ve toprak bütünlüğümüzü tehdit eden sınır ihlali nedeniyle ortaya çıkan ‘Rusya’ krizi nedeniyle turizmde yaşanan gerileme nedeniyle felaket tellallığına dönüşen açıklamaların turizme zarar vereceğini belirten Enç, “Antalya’nın vekili olan Budak’ın turizmle ilgili negatif açıklamalarını üzüntüyle takip ediyoruz. Daha önce Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan ATSO’nun başkanlığını da yapmış olan CHP Milletvekili Sayın Budak’ın, partimizi ve hükümetimizi siyaseten eleştirmek adına son derece hassas bir sektör olan turizmle ilgili açıklamalarını esefle karşılıyorum” diye konuştu.

“RAKİP ÜLKELERİN EKMEYİNE YAĞ SÜRMEYİN”

Özellikle bu dönemde turizmle ilgili felaket tellallığı yapmanın sektördeki rakibimiz olan ülkeler Fransa, İspanya, ABD, Çin ve İtalya’nın işine yarayacağını ifade eden Enç, “Turizmin başkenti Antalya’dan meclise giden bir vekil düşünün ki; turizmle ilgili tespitlerde bulunuyor, öngörülerine dair açıklamalarını yapıyor. Ancak, bu açıklamaların ne Antalyamıza ne de ülkemize bir yararı yok. Aksine, bütün olumsuz faktörler gibi turizmimizi baltalıyor. Zaten, bazı ülkelerin finansmanıyla yabancı basında ülkemizi karalama adına periyodik karalama propagandaları yapılıyorken Sayın Budak’ın ve muhalefet partisi temsilcilerinin bu denli negatif açıklamaları da turizmdeki rakiplerimizin ekmeğine yağ sürmekten başka ne işe yarar?” dedi.

“TURİZMİN T’SİNDEN ANLAMAYANLAR..”

Turizmin T’sinden anlamayan insanların turizme dair sözlerinin fayda sağlamayacağını belirten Enç, “2002 yılında Türkiye’ye gelen turist sayısı 13 milyondan 40 milyona ulaşmışsa, Türkiye turist girişlerinde 17. sıradan 6. sıraya yükselmişse bu sonuç AK Parti iktidarlarının turizme verdiği önemin, gösterdiği hassasiyetin ve turizm politikalarının pozitif sonuçlarıdır. Elbette biz, turizmde bir daralma yok demiyoruz ve geçtiğimiz yıllara oranla düşüşün sektördeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için gayret gösteriyoruz. Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal sektör temsilcileri ve meslek kuruluşlarıyla el ele verip, sürekli istişare halinde çözüm üretiyor. Hükümetimiz, sektördeki gerilemeyi durdurmak ve ileriye taşıyabilmek için teşvik ve destek paketleri çıkarıyor. Bir yandan ziyaretçi çekecek yeni destinasyonlar ve turizmin 12 aya yayılması için çalışmalar yapılırken, Almanya ve Rusya gibi birkaç ülkeye bağlı kalmayacak şekilde Avrupa, İskandinav ülkeleri, Ortadoğu, Arap ülkeleri, Körfez ülkeleri ve Afrika ülkelerinde değişik pazarlarda pay sahibi olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, 2020 yılında 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir” diye konuştu.

“BİZE FAYDALI ÖNERİLERLE GELİN!”

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’a seslenen Enç; “Felaket tellallığını bırakın, Antalyamıza ve ülke turizmimize bir darbe de siz vurmayın. Biz zaten sektör temsilcileri ve meslek kuruluşlarıyla görüşüp, önerilerini dinliyoruz.Gelin biraz da siz dinleyin ki; bilgi sahibi olun. Dersinize çalışın da sektör temsilcilerine giderken ya da meclise gelirken, Fransız, İspanyol, İtalyan parlementerler gibi turizmi baltalayan sözlerle değil, Antalyalı bir milletvekili gibi faydalı önerilerle gelin. ATSO başkanlığınız döneminde Antalya turizmiyle ilgili en küçük bir çalışmanız olduysa, şayet katkı sağlamışsanız somut bir örneğiyle gelin..” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı