Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 18:20 Bu haber 952 kez okundu
 
Tütüncü Duraliler’e de şifayı getirdi
Gündem Haberi
Tütüncü Duraliler’e de şifayı getirdi

Başkan Hakan Tütüncü, bir vaadini daha yerine getirdi. Duraliler’de, belediyenin yaptığı 3 ayrı aile hekiminin görev yapabileceği, 400 bin TL ederindeki aile sağlığı merkezi (ASM) ve belediye hizmet noktası törenle hizmete girdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe halkının hizmetine 4. ASM’yi sundu. Yükseliş, Kuzeyyaka ve Göksu’dan sonra ilçenin en batısındaki Duraliler Mahallesi sakinlerinin ayağına da ASM hizmetiyle doktor ve şifa getirildi.
Başkan Tütüncü’nün, 2014 Yerel Seçimleri’nde Duraliler’e vaat ettiği ASM’nin yapımı tamamlandı. Tamamı Kepez Belediyesi tarafından yapılan ASM binasının hizmete açılması dolayısıyla tören düzenlendi.

Kepez’de hizmet şahlandı

Törende bir konuşma yapan Tütüncü, Barış Manço’nun “Yağız at şahlandı mı durak dinlemez.” şarkı sözünü anımsatarak “Evet, Kepez’de hamdolsun adeta şahlanmış bir yağız at gibi hizmet eden bir Kepez belediyesi var. Her hafta yeni bir açılış, her hafta yeni bir temel atma töreni gerçekleştiriyoruz. Bizi takip eden dostlarımız, etkinliklerimizi takip etmekten yoruldular. Ama biz onlara ve halkımıza hizmet üretmekten dolayı yorulmadık.” ifadesini kullandı.

ASM sözünü tuttu

2014 Mahalli Seçimleri’nde Duraliler’e, ASM kazandırma sözü verdiğini hatırlatan Tütüncü,  şunları söyledi: “Bir sözümüzü daha en güzel şekilde yerine getirmek için çıktığımız yolda başladığımız bir eseri daha tamamladık. Yapımını tamamladığımız ve hizmete sunduğumuz Duraliler ASM, yüzde yüzü belediyemizin katkılarıyla yapılmış bir tesistir. Burası, 3 ayrı aile hekiminin rahatlıkla çalışabileceği son derece önemli bir merkez olmuştur. Yaklaşık 4 bin 500 kişiye bir aile hekiminin hizmet verdiğini düşünürsek bu tesis uzun yıllar mahalleye hizmet verecek.”

Belediye hizmet noktası da var

Başkan Hakan Tütüncü, tesisin içerisinde belediye hizmet noktasını oluşturduklarını aktararak, şu bilgilendirmeyi yaptı: ”Belediye veznesi ve halkla ilişkiler noktası olarak hizmet yapacak bu merkez, aynı zamanda belediyemizin, ilçenin batı sınırındaki Duraliler için önemli merkezi olacak. Zaman içerisinde mahalleli vatandaşlarımız, bu hizmet noktasında belediye ile ilgili bazı işlemlerini yapabilecekleri irtibat bürosunu da ASM binası içerisinde açacağız.”

Sağlığın merkezi Kepez

Tütüncü, 350 yataklı akıllı ve engelli dostu Kepez Devlet Hastanesi’nin yapımının tamamlandığını, 50 ünitelik Antalya Kepez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin tamamlanma aşamasına geldiğini, Göçerler’de 1500 yataklı şehir hastanesinin yatırım programına alındığını, belediye olarak 5 mahalleye ASM kazandırdıklarını, 3 ayrı bölgeye 122 acil servis istasyonu inşa ettiklerini kaydederek, Kepez’in artık sağlığın merkezi haline geldiğinin altını çizdi.

5. ASM Altınova’da açılıyor

Başkan Tütüncü, konuşmasından sonra diğer davetlilerle ile hayırlı olsun temennisiyle kurdeleyi keserek  Duraliler ASM ve belediye hizmet noktasını hizmete açtı. Tütüncü, beraberindekilerle binayı gezdi.
Törene Belediye Başkan Yardımcıları Sebahat Adanır, Mustafa Özsoy, iktidar ve muhalefet meclis üyeleri, Kepez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Cengiz Nizam, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalleliler katıldı. Kepez Belediyesi, yapımını tamamladığı 5. ASM’yi önümüzdeki günlerde Altınova Sinan Mahallesi’nde hizmete açacak.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı