Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 18:22 Bu haber 816 kez okundu
 
Vaat Ettiği Okul Öğrencilerle Buluştu
Gündem Haberi
Vaat Ettiği Okul Öğrencilerle Buluştu

Başkan Hakan Tütüncü’nün, Gündoğdu Mahallesi’ne sözü olan 24 derslikli ortaokul tamamlanarak, hizmete girdi. Tütüncü, okulu yaptıran hayırsever Ömür çiftine, ellerini öperek teşekkür etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu dönemki eğitim öğretim yılının 2. yarısında öğrencilere kapılarını açan Gülgün-Nihat Ömür Ortaokulu’nu ziyaret etti.
Öğrenciler, okullarının yapılmasına vesile olan Başkan Tütüncü’yü, coşkulu şekilde karşıladılar. Tütüncü, ziyarette okul binasını yaptıran hayırseverler Gülgün ve Nihat Ömür çiftiyle bir araya geldi.

Ömür çiftinden Kepez’e 2 okul

Ömür çiftinin, bölgeye iki okul binası kazandırdığına işaret eden Tütüncü,  şunları söyledi: “Hayırseverlerimizin ortaya koydukları eserler, çocuklarımıza kazandırdıkları bu yapılar çok önemli yatırımlardır. Bu eserler 100 yıl sonra da var olacak. Bu okul binası, 100 yıl sonra da bu şehrin çocuklarına hizmet verecek. Ömür çiftimiz, iki okul inşa ederek çok büyük bir iş yaptılar. Elimizde imkan olduğu sürece yaptırdıkları okulların, amacına en iyi şekilde hizmet etmesi için ve onların gönlüne yerleştirdiği ulvi gayelere, bu okulların ulaşması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çocuklarımız ve Kepezliler adına ilçemize iki okul binası kazandırmalarından dolayı Ömür çiftimize teşekkür ediyorum.”

“Okul yaptırmak herkse nasip olmaz”

Gülgün ve Nihat Ömür çifti de konuşmalarında şunları ifade ettiler: “Bu okulları yaptırmayı Allah bize kısmet ettiği için çok mutluyuz. Okul yaptırmak herkese nasip olmaz, diye kendimize övünç kaynağı da çıkarıyoruz.  Başkan Tütüncü’nün bu ziyareti ve eğitime verdiği destek, gösterdiği ilgi ve alaka bizi çok mutlu ediyor.”

Bilişim sınıfı sözü

Tütüncü, ziyarette okul idaresinin ve okul aile birliğinin isteklerini dinledi. Başkan Hakan Tütüncü, gelecek eğitim ve öğretim döneminde okula bilişim sınıfı yapma sözü verdi. Gülgün ve Nihat Ömür çifti, yaptırdıkları ortaokul binasının hemen yanına daha önce de yaptıkları bağışla ilkokul binası kazandırmışlardı.
Hizmete giren 24 derslikli Gülgün-Nihat Ömür Ortaokulu, Başkan Hakan Tütüncü’nün, 2014 Yerel Seçimleri’nde Gündoğdu Mahallesi’ne bir vaadiydi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı