Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:31 Bu haber 1001 kez okundu
 
Yaşam Kemeri’nizi takmayı unutmayın
Asayiş Haberi
Yaşam Kemeri’nizi takmayı unutmayın

OPET, ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ kapsamında istasyonlarında gerçekleştirdiği Trafik Dedektifleri Projesi eğitimleri ile Türkiye’nin trafik sorununa dikkat çekiyor. Trafik güvenliği eğitimi alan öğrenciler, sürücüleri kurallara uyulması konusunda uyarıyor.

‘Trafik Dedektifleri Projesi’ kapsamındaki trafik güvenliği eğitimleri Ankara, Konya, İstanbul ve İzmir’den sonra bu kez Antalya’da gerçekleşti. Antalya’da bulunan OPET HesapçıoğluPetrol’de düzenlenen ‘Trafik Güvenliği’ eğitimi, Antalya Emniyeti Trafik Denetim Şube Müdürlüğü’ne bağlı özel eğitim kadrosu tarafından gerçekleştirildi. Eğitimde öğrencilere trafik kurallarının günlük hayatta nasıl etkin kullanılabileceği konusunda bilgi verilirken interaktif bir biçimde öğrencilerin örnek olaylarda rol almaları sağlandı. Etkinlik sırasında OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ve Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi’nden yetkililer de hazır bulundu. Proje için hazırlanan filmler ve eğitim dokümanları katılımcılarla paylaşılırken OPET’in maskotu OPEDO da organizasyona renk kattı.

Öğrenciler, ‘Trafik Dedektifi’ eğitiminin ardından yeni edindikleri bilgilerle istasyona gelen sürücülerin trafik bilgilerini gözden geçirmelerini sağladılar. Öğrenciler, OPET pompa görevlileri ile birlikte sürücülere trafik kuralları ile farkındalık yaratacak açıklamalarda bulunurken özellikle ‘yaşam kemeri’ takılmasının önemini vurguladılar.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZLE KALICI DEĞİŞİMLERE İMZA ATTIK”

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürkproje ile ilgili şu bilgileri verdi: “OPET olarak ticari faaliyetlerimizin yanı sıra yürüttüğümüz tüm projelerle, toplumsal temel sorunların çözümüne yönelik iyi algılanmış ve doğru kurgulanmış çalışmalaryapıyoruz. 16 yıl önce ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ ile çıktığımız bu yolda sırasıyla ‘Yeşil Yol’, ‘Örnek Köy’ ve ‘Tarihe Saygı Projesi’ ile çok yönlü uygulamalara imza attık ve en önemlisi kalıcı değişimler sağladık. OPET olarak bizim işimiz yolları keyifli yolculuklara çevirmek. Bunun için istasyonlarımızda müşterilerimiz için en kaliteli ürünleri ve konforlu koşulları sunuyoruz. Ama görevimiz bununla da bitmiyor. Bizim için keyifli olduğu kadar güvenli bir yolculuk da geçirmeniz önemli. Bu nedenle ülkemizin kanayan yarası trafik sorunu konusunda ise 3 yıl önce yola çıktık ve Trafik Dedektifleri Projesi’ni hayata geçirdik. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirdiğimiz ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ni şevkle sürdürüyoruz. Trafik kazalarını önlemek ve daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla bugüne kadar 3-17 yaş arasında, yaklaşık 1 milyon 900 bin çocuk ve gence trafik eğitimi vererek Trafik Dedektifi kimlik kartı dağıttık.  Dolaylı yoldan 5 milyon’a yakın ebeveyni de trafik güvenliği hakkında bilgi sahibi yaptık. Daha geniş bir perspektiften bakarsak bugünün çocuklarıyla çıktığımız bu yolda amacımız, gelecek için bilinçli sürücüler yetiştirmek ve trafiği güvenli bir Türkiye”.

EMNİYET KEMERİ ASLINDA BİZİ HAYATA BAĞLAYAN “YAŞAM KEMERİ”

Trafik Dedektifleri Projesi’nin bu alanda farklı ve çok önemli konu başlıklarına dikkat çekecek yeni projeleri doğurduğuna dikkat çeken OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk “Bunlardan biri de emniyet kemerinin önemi. Emniyet kemeri hepimizin duymaya alıştığımız ve maalesef toplumca duyarsızlaştığımız bir kavram. Bu yüzden olası bir kaza anında emniyet kemerinin bizi yaşama ve sevdiklerimize bağladığını unutmuş durumdayız. Emniyet kemerine artık ‘Yaşam Kemeri’ diyoruz çünkü biliyoruz ki emniyet kemeri takmayanın yaşama bağlanması mümkün değil. Biz bugünden itibaren istasyonlarımıza giren herkesi bu konuda ‘Lütfen Yaşam Kemerinizi takın’ sözleriyle uyarmaya başlıyoruz. Bu söylemi topyekün bir harekete dönüştürerek bugün yüzde 47 olan kemer kullanma oranını bir yıl içinde yüzde 70’lere çıkarmayı planlıyoruz. Bu konuda da özellikle ‘Trafik Dedektiflerimize büyük iş düşüyor.OPET olarak biz de ‘kusursuz yolculuk’ yapmanız, sevdiklerinize daima bağlı kalmanız için bıkmadan usanmadan hatırlatacağız: Yaşam kemerinizi takmayı unutmayın!”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı