Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:37 Bu haber 751 kez okundu
 
Başkan Uysal’dan ‘Daha Insanca Bir Yaşam’ Dileği
Gündem Haberi
Başkan Uysal’dan ‘Daha Insanca Bir Yaşam’ Dileği

Engelliler Haftası’nda özel bir etkinlik düzenleyen Muratpaşa Belediyesi, kentteki engelli derneklerini biraraya getirdi. Down sendromlu Ömer Faruk Şeker’in (19); kendisi için doğaçlama şiir okuduğu etkinlikte konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Daha insanca bir yaşam yolunda hepimize başarılar diliyorum’ dedi

Muratpaşa Belediyesi, Engelliler Haftası’nda farkındalık yaratmak için özel bir etkinlik düzenledi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kentteki engelli derneklerinin yönetim ve üyeleri ile biraraya geldi. Başkan Uysal; Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe ve Spor Yaşam Alanı’nda düzenlenen etkinlikte, konuklarla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Farkındalık yaratmak

Engelsiz bir yaşam ideali konusunda farkındalığın geliştirilmesi açısından her günün önemli olduğuna dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Bizler, engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya, erişebilir ve ulaşabilir bir kent için çalışıyoruz. Daha insanca bir yaşam yolunda hepimize başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Şampiyonları

Başkan Uysal; Down sendromlular 22 yaşüstü Türkiye Şampiyonası masa tenisi branşı bayanlarda 1. olan Benay Balcı ve erkeklerde Türkiye 2.’si olan Taygun Arı’yı; “Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan, ne kadar başarılı ve üretken olabildiklerinin en güzel kanıtı” diyerek kutladı.

‘Haklarımızı talep edelim’

Güzel binalar, yollar yaparak kalkınmışlık hissi yaratılabileceğine işaret eden Başkan Uysal şöyle devam etti; “Peki engelli insanlarımızın yaşamını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek ne yapıyoruz? Peki altta kalanın canı çıkmasın diye ne yapıyoruz? Türkiye genelinde, hangi partiden olursa olsun bütün yerel yönetimlerden ve genel kamu yönetiminden sonuna kadar haklarımızı talep etmek zorundayız.”

Başkan Uysal için doğaçlama şiir okudu

Etkinliğe katılan Yaşam Akademi Derneği Üyeleri’nden down sendromlu Ömer Faruk Şeker (19); Başkan Uysal için doğaçlama şiir okudu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim şiirini seslendirdi. Etkinliğe katılan vatandaşlar, sevgi gösterilerinde bulundukları Başkan Uysal’la hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı