Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:39 Bu haber 528 kez okundu
 
Cansever Eserleri Ankara’da Sergileniyor
Gündem Haberi
Cansever Eserleri Ankara’da Sergileniyor

Kepez Belediyesi’nin 2 kez düzenlediği Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması’na katılan tüm eserler, Ankara’daki Türk Serbest Mimarlar Derneği’nde sergilenmeye başladı.

Kepez Belediyesi’nin 2015 ve 2016 yıllarında düzenlediği Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması’na katılan tüm eserler, Ankara’daki Türk Serbest Mimarlar Derneği’nde (TSMD) sergilenmeye başladı. Bir ilçe belediyesi olarak ulusal çapta ilk kez mimarlık ödülleri veren Kepez Belediyesi’nin yarışmasına proje ve yapı kategorisinde katılan tüm eserler, Kentpark AVM bünyesindeki TSMD’de bir araya getirildi.

Ankaralı mimarlar bir araya geldi

Mesai saatlerinde 24 Mayıs’a kadar gezilebilecek olan serginin açılışına Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Kentsel Dönüşüm Müdürü Barış Soykam, TSMD Başkanı Aytek İtez, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Serap Kaya ve derneğin eski başkanı Osman Aydın, yarışmanın seçici kurul başkanı Ali Cengizkan ile çok sayıda mimar katıldı.

 Antalya’ya örnek olduk

Ankaralı mimarların hem mesleklerine, hem de bulundukları şehrin doğru imar edilmesine katkılarından dolayı teşekkür ettiği Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Antalya Mimarlar Odası işbirliğiyle böyle bir yarışma düzenlemelerinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Göreve geldiği ilk döneminde Kepez’e kazandırdıkları bazı eserlerin mimarlık yarışması neticesinde vücut bulmasını isteyerek hareket ettiklerini anlatan Tütüncü, “Mimarlar Odası işbirliğiyle başarılı projelere imza attık. Bölgemizde bu ufuk açıcı bir çalışma olarak görüldü. Şu anda Antalya’da bazı toplumsal yönü olan projelerin, buna benzer şekilde yürütüldüğünü iftiharla söylemek isterim” dedi.

Yarışmayı daha da zenginleştireceğiz

Belediyesinin böyle bir yarışma düzenlemesinin bir ilk niteliği taşıdığına vurgu yapan Tütüncü, şehirleri tasarlayanların mimarlar olmasını ve ortaya çıkardıkları eserlerle şehre farklı bir şekilde yansıtsınlar istediklerini söyledi. Turgut Cansever’in Antalya doğumlu olması nedeniyle bu yarışmanın adını taşımasını arzuladıklarını belirten Tütüncü, “Kurumsallaşarak bizden sonra da her yıl tekrar eden bir yarışma olması için gerekli adımlarımızı attık. Şimdi hedefimiz bu yarışmayı daha da zenginleştirmek” diye konuştu. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı