Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:43 Bu haber 767 kez okundu
 
Çocuk Meclisi Müjdesi
Gündem Haberi
Çocuk Meclisi Müjdesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İstek Özel Antalya Yeditepe Koleji öğrencilerinin ziyaretinde, çocuk meclisi kurulması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi

Öğrencilerin sorularını cevapladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İstek Özel Antalya Yeditepe Koleji  4’ncü sınıf öğrencilerini kabul etti. Belediye Başkanlığının görevleri, projeler ve belediye çalışmalarıhakkında öğrencileri bilgilendiren Başkan Ümit Uysal, öğrencilerin sorduğu soruları da içtenlikle cevapladı.  Bir öğrencinin “Çocuk meclisi varmıdır, nasıl üye olabiliriz? sorusuna Başkan Ümit Uysal, çocuk meclisinin henüz kurulmadığını, çocuklarla çok sık buluştuğunu ve kurulması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Yaşam kalitesinin yükseltilmesi

Muratpaşa’da yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmalarının sürdürdüğünü söyleyen Başkan Uysal, “Benim temel amacım, Muratpaşa’da yaşayan vatandaşların daha iyi yaşam sürmelerini istiyorum. Öncelikle yaşadıkları mahallelerde iyi yollar ve kaldırımlar yapmalıyız. Muratpaşa’ya bir kule yapalım ve alkışlanalım derdinde değilim. İyi yol ve kaldırım olmadıktan sonra, insanlar spor yapamadıktan sonra ve iyi parklar olmadıktan sonra, bir kule dikmenin anlamı yok” diye konuştu.

Cephaneci’den yerel yönetim dersi

İstek Özel Antalya Yeditepe Koleji  öğrencileri, ziyarette Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci’ye çiçek sundu. Görüşmenin ikinci bölümünde daha önce Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinide yürüten Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, öğrencilere yerel yönetim dersi verdi. Başkan yardımcısı İbrahim Cephaneci, belediye başkanlığı, görevleri, yetkileri, seçme ve seçilme hakları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı