Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:47 Bu haber 824 kez okundu
 
Kreş öğrencilerinden “Engelli” duyarlılığı
Gündem Haberi
Kreş öğrencilerinden “Engelli” duyarlılığı

Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakım Evi öğrencileri 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle ‘farkındalık yürüyüşü” gerçekleştirdi.

Her yıl 10-16 Mayıs günleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında örnek bir davranış Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakım Evi öğrencilerinden geldi. Kreş öğrencileri ellerinde pankartlar ile Konyaaltı Belediyesi önünde “Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

“Engelli İnsanlara Saygı, İnsanlığa Saygı”, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel” yok gibi pankartlar ile yürüyen miniklere belediye çalışanları ve vatandaşlarda alkışları ile destek verdi.

Belediye önünde pankartlar ile yürüyen miniklere Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te destek verdi. Belediye önünde öğrencileri karşılayan Başkan Böcek, gösterdikleri bu örnek davranıştan dolayı tebrik etti. Başkan Muhittin Böcek, kreş öğrencilerin bu davranışının kendisini çok etkilediğini söyledi. Başkan Böcek, “Engelliler Haftası’nda öğrencilerin böyle bir yaklaşım göstermesi gerçekten çok önemli. Belediye olarak hayata geçirdiğimiz bütün projelerde engelli vatandaşlarımız hep önceliklidir. Küçük yaşta bu bilinci kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı