Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 17:58 Bu haber 886 kez okundu
 
Vali Türker Finike’de Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu
Gündem Haberi
Vali Türker Finike’de Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Antalya Valisi Muammer Türker, Vali Yardımcıları Mehmet Yavuz ve Hamdi Bolat ile birlikte Finike ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Hükümet konağı önünde Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Muammer Türker’e, makamda Kaymakam Yakuta tarafından brifing verildi.

İlçelere ziyaretlerinin devam ettiğini kaydeden Vali Türker, ilk ziyaretlerde daha çok resmi makamlarla bir araya geldiklerini, sonraki ziyaretlerinde ticaret odası, sanayi odası,  turizmle ilgili kuruluşları, tarihi ve antik kentleri ziyaret ettiklerini ifade etti.

Daha sonra beraberindekilerle restore edilmekte olan eski belediye hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Türker, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’ndan bilgi aldı.

Finike’de son olarak ilçeye 30 km uzaklıkta bulunan tarihi antik kenti Arykanda’da tiyatro, nekropol, kilise ve villa kompleksini  gezen Vali Türker’e, Antalya Müzesi’nden Dr. Onur Kara tarafından bilgi verildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı