Haber Detayı
15 Mayıs 2016 - Pazar 14:59 Bu haber 1053 kez okundu
 
Genç Edebiyatçılar Kepez’de ödüllendirilecek
Kültür-Sanat Haberi
Genç Edebiyatçılar Kepez’de ödüllendirilecek

Kepez Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlen Ahmet  Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın kazananları, 20 Mayıs’ta düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, prestijli projelerle ilçeyi marka bir şehir haline getirirken, kültür ve sanat çalışmaları ile önemli değerlerin hatıralarının yaşatılmasına da özel bir önem gösteriyor.

Başkan Tütüncü, bu kapsamda Türk-İslam medeniyetinde ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde izler bırakan şahsiyetlerin isimlerini, yaptığı önemli eserlere vermişti. Tütüncü isim vermekle kalmayıp, edebiyat, mimarlık ve müzik alanında yarışma düzenleyeceğini yerel seçimlerindeki 70 projesinde vaat etmişti. Bu amaçla ilk olarak dünyada üç kez Ağa Han Mimarlık Ödülü almış tek mimar olan ve "Bilge Mimar" da olarak anılan Antalya doğumlu “Turgut Cansever” adına ödüllü ulusal mimarlık yarışması yapıldı. Daha sora besteleriyle, seslendirdiği eserlerle, yaptığı televizyon programlarıyla milyonların sevgisini kazanan ünlü müzisyen Barış Manço anısına, Kepez’deki liseler arasında müzik yarışması gerçekleştirildi. Edebiyat alanında ise Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ismi, düzenlenen edebiyat yarışması ile yaşatılıyor. Düzenlenen farklı alanlardaki yarışmalarla önemli isimler yaşatılırken, 20 Mayıs Cuma günü düzenlenecek Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması finalistleri ödüllerini alacak.

Ahmet Hamdi Tanpınar ile Antalya Şiirleri konulu edebiyat yarışmasına yoğun katılım gerçekleşti. Yarışmanın başvuru ve yarı final süreçlerinin ardından dereceye giren yarışmacılar, 20 Mayıs’ta ödüllerini alacak. Birinci eserin 4 bin, ikinci eserin 3 bin, üçüncü eserin 2 bin lira ödül alacağı yarışmada bir de bin liralık teşvik ödülü verilecek. Ödül Töreni, 20 Mayıs Cuma günü saat 14.00’te Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.Kepez Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışma ile, Tanpınar ismi bir kez daha genç yeteneklere ufuk açacak.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı