Haber Detayı
14 Aralık 2016 - Çarşamba 21:23 Bu haber 651 kez okundu
 
Başkan Genç, KONGED Üyelerini Ağırladı
Gündem Haberi
Başkan Genç, KONGED Üyelerini Ağırladı

Konyaaltı Gençlik Derneği’nin (KONGED)  Kadın Komisyonu,  Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret ederek "Sevgi İzi" projesini tanıtıp destek istediler.

KONGED Kadın Komisyonu öncülüğünde Antalya'da başlatılan ve engelli bireylerin kaybolmalarının önüne geçmek için hazırlanan "Sevgi İzi" projesi kapsamında dernek üyeleri Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret ederek projelerini anlattılar.

İşbirliği yapabiliriz…

KONGED Kadın Komisyonu Başkanı Av. Yağmur Burçin Sayın, yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı görüşmede, dernek üyeleri  Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e proje detaylarını sunarak, ilçede bulunan engellilere ulaşabilmek ve projeyi tanıtmak için belediye ile işbirliği yapmak istediklerini söylediler.

Özel bir çalışma…

KONGED Kadın Komisyonu Başkanı Av. Yağmur Burçin Sayın, Antalya'nın en büyük Sevgi İzi projesi olduğunu ifade ederek " bir vicdan hareketi olarak yola çıktık. Ağzı var dili yok melek gibi insanların zihinsel ve özellikle alzaymır hastalarının kaybolmalarını engellemek adına Antalya'nın en büyük sevgi izi projesini başlattık. Bu proje kapsamında Belediye başkanımızdan da destek bekliyoruz" dedi.

Bu proje ile kaybolan kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi'ni görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak.

Döşemealtı’nın ilk tam teşekküllü hastanesini yaptırıyoruz…

KONGED Kadın Komisyonu Başkan ve yönetimini kabul eden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sosyal sorumluluk projesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Başkan Genç, “Döşemealtı Belediyesi olarak yalnızca belediyecilik hizmetleri vermiyoruz. Asli görevimizin yanında toplumsal fayda sağlayacak konularda da duyarlıyız. Bölgemizin ilk tam teşekküllü hastanesi için bütçemizin önemli bir bölümünü ayırdık, gençlerimiz spor ve sanatın içerisinde olsun diye kültür merkezimizi yaptırıyoruz. Ayrıca bölgemde ki gençleri yerel yönetimlere ve sosyal hayata kazandırmak için Döşemealtı Genç Vekilleri (DÖGEM) projesini başlattık. Yeni yaptığımız parklardan engelli vatandaşlarımız da yararlanabilsin diye özel bir çalışma yaptırıyorum. Diğer taraftan Türkiye Kadınlar 1. Futbol Liginde mücadele eden 1207 Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Takımını oluşturduk” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı