Haber Detayı
14 Aralık 2016 - Çarşamba 21:25 Bu haber 625 kez okundu
 
Liman Mahallesi’ne Yeni Park
Belediyeler Haberi
Liman Mahallesi’ne Yeni Park

Konyaaltı Belediyesi, Liman Mahallesi’nde toplam 6 bin 2 metrekare büyüklüğünde yeni bir parkın yapımına başladı.

Her yıl yeni park ve meydanlar inşa eden, mevcut parkları ise yenileyerek modernize eden Konyaaltı Belediyesi, son olarak Liman Mahallesi’nde yeni bir parkın yapımına başladı. Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Liman Mahallesi'nde 54-55 sokak kesişiminde yer alan 6 bin 2 metrekare alanda yeni park yapımına başladı.

Park içersinde çocuk oyun alanı, fitness alanı, köpek oyun parkı, seksek alanı, yürüme yolları, koşu yolu ve oturma alanları yer alacak. Mevcut ağaçlarla birlikte estetik açıdan uygun ağaç, çalı ve mevsimlik bitkilerle yeşil dokusu zenginleştirilecek olan parkın peyzajı, çimlendirme işlemiyle tamamlanacak. Aydınlatma sistemiyle gece kullanımına da uygun hale getirilecek olan park, gerek tasarımı gerek ise modern yapısıyla bölgede yeni bir cazibe alanı oluşturacak.

Liman Mahallesi'nde yeni bir parkın yapımına başladıklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 6 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan parkın bir ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanıp hizmete açılacağını söyledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı