Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 18:41 Bu haber 2602 kez okundu
 
Atay Uslu: Çiftçilerimize Ve Küçük Esnafınıza Muafiyet Getirdik
Meclis Genel Kurulunda, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.
Politika Haberi
Atay Uslu: Çiftçilerimize Ve Küçük Esnafınıza Muafiyet Getirdik

Meclis Genel Kurulunda, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.

Çiftçileri ve esnafı destekleyen hükümler içeren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına dair Kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildiğini belirten Antalya Ak Parti Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Başkanı Atay Uslu,  şunları söyledi:

“ Çiftçilerimizi ve Esnafımızı destekleyen hükümler içeren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini, TBMM Genel Kurulunda kabul ettik.

ÇİTFTÇİLERİMİZE VE KÜÇÜK ESNAFIMIZA VERGİ MUAFİYETİ

Yıllı cirosu 240 bin TL nin altında kalan 850 bin Küçük esnafın kazançları, Gelir Vergisinden istisna tutulacak.  Ayrıca Elektronik ortamda vergi dairesi kurulabilecek.

Tarım sektörü ve çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden ve vergi kesintisinden muaf tutulacak.

Çiftçilerimizden son 5 yılda destekleme ödemelerinden kesilen stopaj vergileri iade edilecek.  Böylelikle 3 milyon çiftçimize yaklaşık 3,5 milyar lira iade ödemesi yapılacak.

SOSYAL İÇERİK ÜRETİCİLERİNE VERGİ İSTİSNASI

Sosyal içerik üreticiliği ile mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinde kazanç istisnası getirilecek. Buna göre, internet ortamındaki sosyal ağ sağlayıcıları üzerinden metin, görüntü, ses, video gibi içerikler paylaşan sosyal içerik üreticilerinin bu faaliyetlerinden elde ettikleri kazançlar ile akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar için uygulama geliştirenlerin elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları üzerinden elde ettikleri kazançlar gelir vergisinden istisna tutulacak.

Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Atay, Uslu:, Çiftçilerimize, Ve, Küçük, Esnafınıza, Muafiyet, Getirdik,
Yorumlar
Haber Yazılımı