Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 00:22 Bu haber 1904 kez okundu
 
Atay Uslu’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Politika Haberi
Atay Uslu’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlementerler Asamblesi Türk Grubu Başkanı Atay Uslu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü yayınladığı mesaj ile kutladı. 

Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti;

"Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. "Biz aslında kimiz?" sorusunun cevabını merak edenler Çanakkale'ye bakmalıdır. Orada Filistinli Ahmet'le Musullu Selahaddin'i, Sudanlı Muhammed'le Tunuslu Ali'yi, Bosnalı Murat'la Kırımlı Kemal'i ve elbette Anadolu'nun, Trakya'nın her şehrinden kahramanları görecektir. Anadolu'dan Ortadoğu'ya, Balkanlardan Kuzey Afrika'ya kadar kökeni, rengi ve meşrebi ne olursa olsun Mehmetçikler, aynı dava uğrunda Çanakkale'de bir araya gelmişler, aynı toprağa kanlarını akıtmışlardır. 

Onlar, Çanakkale'nin, savaşın herhangi bir cephesinin değil, tarihin en büyük medeniyet mücadelelerinden birinin adı olduğunu biliyorlardı. Bunun için Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale'de savaşan kahramanları Bedr'in aslanlarıyla mukayese etmiş, mezar taşı olarak başlarına Kabe'yi layık görmüştür. 'Bir gül bahçesine girercesine' toprağa düşen kınalı kuzular, dünyayı kendilerine hayran bırakan mücadeleleriyle, "Çanakkale Geçilmez" sözünü, daha doğrusu bu sözün gerisindeki inancı ve kararlılığı, tarihe kanlarıyla kazımışlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan atalarımızı ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum."

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Atay, Uslu’dan, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, ve, Şehitleri, Anma, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı