Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:30 Bu haber 648 kez okundu
 
Atay Uslu: Evet Chp'yi De Değişmez Tek Adamlardan Kurtaracaktır
“Tek adamlık” iddialarını da eleştiren Atay Uslu, “Diktatörlük manipülasyonuna sığındılar, aynı nakaratı söyleyip duruyorlar.
Politika Haberi
Atay Uslu: Evet Chp'yi De Değişmez Tek Adamlardan Kurtaracaktır

AK parti Antalya Milletvekili Atay Uslu daha güçlü ve daha zengin bir Türkiye için Anayasa değişikliğini  bu kez Kepez'de mahalle mahalle anlatmaya devam etti. 

EVET DİYORUM, TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUM, ANTALYAYI SEVİYORUM 

Atay Uslu kendisinin hazırladığı  görsellerle Antalya'da en doğusundan en batısına adeta tam saha, alan taraması yaparak  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini  anlatıyor. 

Milletvekili Atay Uslu Kepez'in Emek mahallesinde geniş katılımlı toplantıdaki konuşmasına "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Evet diyorum.  Çünkü Antalya'yı Seviyorum, Türkiye'yi seviyorum"  diyerek başladı. 

TEK ADAMLIK GÖRMEK İSTEYEN CHP'YE BAKSIN

Yeni sistemde, seçimle iş başına gelinen bir yapının ve  sorumlu, yargılanabilir Cumhurbaşkanlığı'nın var olduğunu ya bilmiyorlar yada yalan söylüyorlar..

Tek adamlık görmek isteyenler CHP'ye baksınlar. 7 yılda 7 seçim kaybeden ve - Chp milletvekili Sayın Muharrem İnce'nin ifadesiyle 250 yıl iktidar olamayacak- CHP genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu hala o koltukta, o makam araçlarında sefa sürüyor.  Halkoylamasında milletimizin vereceği Evet kararı ile birlikte CHP'deki bu yapıda değişecek. Evet kararı, CHP'yi de değişmez tek adamlık anlayışından kurtaracak.  Yeni sistemle birlikte kazanan en çok 2 dönem kalacak. Kaybeden hemen gidecek. " dedi.

SORUMLU VE SORGULANABİLİR CUMHURBAŞKANLIĞINA EVET

Yeni sistemde cumhurbaşkanının iki dönemden fazla görev yapamayacağını belirten Atay Uslu şunları ifade etti: “ Şu anda 82 Anayasası hükümlerince Cumhurbaşkanı yetkili ama sorumsuz. Artık hem sorgulanabilir  hem sorumlu cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı hakkında soruşturma açılabilecek ve her suçtan yargılanabilecek” 

Atay Uslu katıldığı toplantılarda yeni Anayasa'yı anlatmanın yanında vatandaşların sorunlarını da dinliyor ve  bürokratik mercilerde görüşmeler yapıyor, anlık çözümler üretiyor. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere AK parti milletvekilleri, İl Başkanı Rıza Sümer ve belediye başkanları  sahada adeta adam adama pres ile çalışmaları yaparak, başarılı bir şekilde yeni sistemi anlatma çalışmaları  herkes tarafından takdirle karşılanıyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Atay, Uslu:, Evet, Chp'yi, De, Değişmez, Tek, Adamlardan, Kurtaracaktır,
Yorumlar
Haber Yazılımı