Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 20:57 Bu haber 571 kez okundu
 
Atay Uslu, Evet İle Yenilik Öneriyoruz
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Halkoylaması çalışmalarına Korkuteli ilçesinde devam etti.
Politika Haberi
Atay Uslu, Evet İle Yenilik Öneriyoruz

 Atay Uslu Mahalle mahalle Korkuteli'de  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini konuştu, sorularına cevap verdi. Uslu, “Yeni sistemde hükümetler otellerde, medya patronlarının villalarında değil, sandıkta kurulacak” dedi.

Atay Uslu Korkuteli'de Gümüşlü mahallesinde yaptığı toplantıda  16 Nisan Halkoylamasında 'Evet' ile bir yenilik önerdiklerini, 'Hayır' diyenlerin ise eski düzen devam etsin istediklerini anlatarak şunları ifade etti; "Niçin Evet sorusuna, değişikliği madde madde anlatarak cevap veriyoruz. Hayır statükodur,  istikrarsızlıklar, krizler, darbeler üreten sistemi devam ettirmektir. Evet ise değişimdir, gelişimdir, istikrardır. "

Atay Uslu konuşmasının devamında şunları ifade etti: "Evet de Hayır da bir seçenektir. Eyvallah, iki tercih de saygındır. Ancak doğruların söylenmesi gerekir. Her gün Anayasa ile ilgisi olmayan yalanlar üretiyorlar. Hayır kampanyasını açık açık yalanlar üzerine kurmak millete saygısızlıktır."

KAZANMAYI HAYAL BİLE EDEMEYENLER YALAN SÖYLÜYOR. 

Atay Uslu şöyle devam etti: "Peki niye yalan söylüyorlar? Çünkü, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %50 oy almayı hayal bile edemiyorlar. Çünkü, Kaybetseler de, koltuklarını ve genel başkanlık makam araçlarını bırakmak istemiyorlar. Çünkü, Vesayet odakları ile iş tutmayı, milletin güvenini kazanmaktan daha kolay görüyorlar.  Çünkü yalan söyleyenler Hükümetlerin sandıkta kurulmasından rahatsızlar; otel odalarında, medya patronların villasında kurulduğu eski günleri özlüyorlar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde Hükümeti millet sandıkta bizatihi kendisi kuracaktır. Artık otel odalarında, baronların işyerlerinde hükümet kurmak yok. Yeni sistemde hükümet için, yasama için, yargı için yegane belirleyici Millet olacak.  Yalan söyleyenler milletten korkuyorlar. Yalan söyleyenlerin burunları uzuyor, onlar aynaya yani millete baksalar vaziyetlerini görecekler. Millet en net gösteren aynadır. 15 yıldır milletimiz gereğini de yapıyor. Evet diyoruz. Çünkü Türkiye'yi seviyoruz, Antalya'yı seviyoruz. "

Atay Uslu Korkuteli çalışmalarında Mahalleleri ziyaret etti, sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşları ile bir araya gelip neden Eveti ve yeni sistemi anlattı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Atay, Uslu,, Evet, İle, Yenilik, Öneriyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı