Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 18:52 Bu haber 1487 kez okundu
 
ATİP’te 4 Ayda 11’inci Etkinlik
Antalya’nın sivil toplum hayatına hızlı bir giriş yapan Antalya Ticaret Platformu üyeleri, ATİP Akademi etkinlikleri kapsamında Eğitilmen-Danışman İlker Kaldı’yla bir araya geldi. Kaldı, genç iş insanlarına ‘İletişim Yönetimi’ni anlattı.
Asayiş Haberi
ATİP’te  4 Ayda 11’inci Etkinlik

Antalya’nın sivil toplum hayatına hızlı bir giriş yapan Antalya Ticaret Platformu üyeleri, ATİP Akademi etkinlikleri kapsamında Eğitilmen-Danışman İlker Kaldı’yla bir araya geldi. Kaldı, genç iş insanlarına ‘İletişim Yönetimi’ni anlattı.

Yaklaşık 4 ay önce Antalya’nın tanınan iş insanlarından Reklamcı Muhteşem Kabasakal öncülüğünde bir grup genç iş insanı tarafından kurulan Antalya Ticaret Platformu, kısa sürede kentin en etkin STK’ları arasına girdi. ATİP Buluşmaları ve ATİP Akademi projeleri kapsamında etkinlikler düzenleyen platformun 4 ayda 11’inci etkinliği ise üyelerine yönelik ‘İletişim’ eğitimi oldu. ATİP üyeleri, Akra Barut Hotel Eğitmen-Danışman İlker Kaldı’yla bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Muhteşem Kabasakal, ATİP’in hiçbir siyasi aksiyonun içerisinde yer almayan ve hiçbir STK’nın alternatifi ya da karşıtı olmayan bir ticari lobi faaliyeti olduğunu söyledi. ATİP olarak 4 aylık sürede 11 etkinlik gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Kabasakal, “Bu sürede bu kadar etkinlik yapan bir STK sanırım yoktur” dedi. Başkan Kabasakal, ATİP’in resmi bir statüye kavuşturulacağı müjdesini de verdiği konuşmasında, gerekli başvuruların yapıldığını ve önümüzdeki hafta etkinliklere resmi statüde devam edeceklerini de belirtti.

İLETİŞİM YÖNETİMİNİ ANLATTI

Daha sonra Eğitmen-Danışman İlker Kaldı, ATİP üyesi iş insanlarına iletişim yönetimi konusunda bir seminer verdi. İletişimin daha ana rahminde başladığına dikkat çeken kaldı, “Sağlıktan sonra hayatımızın devamı iletişime bağlıdır. İnsanın iletişimi ilk önce kendisiyle başlar, kişi önce kendisiyle iletişim kurar” dedi. İletişim yönetiminin bir insan mühendisliği olduğuna dikkat çeken ve bunu çeşitli örneklerle anlatan kaldı özetle şunları söyledi; “İnsanları etkileyebilmeniz, işinizi, ürününüzü satabilmeniz için iletişim yönetiminde başarılı olmak zorundasınız. İletişim olmadan ne sosyal ilişkilerde, ne ticari ilişkilerde başarılı olmanız mümkün değildir.”  Eğitmen-Danışman Kaldı, daha sonra  ATİP üyelerinin çeşitli sorularını yanıtladı. Toplantının sonunda ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal, her konuğa olduğu gibi İrker Kaldı’ya  da Tema Vakfi tarafından ismine hazırlanmış fidan sertifikasını takdim etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: ATİP’te, , 4, Ayda, 11’inci, Etkinlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı