Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 23:10 Bu haber 1284 kez okundu
 
AÜ Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Yükselişte
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan "2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi" sonuçları açıklandı. Geçen yıl 36. sırada yer alan Akdeniz Üniversitesi bu yıl 12 üniversiteyi daha geride bırakarak 24
Eğitim Haberi
AÜ Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Yükselişte

Bu seneki endekste üniversiteler, 'bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği', 'fikri mülkiyet havuzu', 'iş birliği ve etkileşim' ile 'ekonomik katkı ve ticarileşme' olmak üzere 4 boyutta, 19 göstergeye göre sıralandı.

Konuyla ilgili olarak Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ‘Akdeniz Üniversitesi olarak Girişimci ve Yenilikçi Üniversite olma yolunda her yıl yeni adımlar atıyoruz. Üniversite-sanayi iş birliğini çok önemsiyoruz. Antalya Teknokent ve Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisimizle yaptığımız çalışmalarla girişimcilik ruhunun ve yenilikçilik kültürünün gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Son açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde bilim, teknoloji ve sanayiyi bir araya getiren üretimin merkezinde bir üniversite olma yolundaki çabalarımızın sonuç vermeye başladığını görmek bizleri sevindirdi. Umuyorum ki önümüzdeki yıllarda Akdeniz Üniversitemizi daha üst sıralarda göreceğiz.’ diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: AÜ, Girişimci, ve, Yenilikçi, Üniversite, Endeksi’nde, Yükselişte,
Yorumlar
Haber Yazılımı