Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 02:22 Bu haber 467 kez okundu
 
Avcılardan Başkan Çalık’a Teşekkür
Köpek Irkları Ferderasyonu (KIF), Serik Avcılar Derneği ile Serik Belediyesi iş birliği ile düzenlenen “Av Köpekleri Mera Yarışması” Serik’te yapıldı.
Gündem Haberi
Avcılardan Başkan Çalık’a Teşekkür

Serik’te Avcılar Derneği ve Serik Belediyesi iş birliği ile Belek Mahallesi Beygölü Ova Mevkisinde yapılan yarışmada, mera alanına salınan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalışan av köpekleri ilgiyle izlendi.

Belek Mahallesi Beygölü Ova Merasında düzenlenen yarışmaları Serik Belediye Başkanı Dr. Ramazan Çalık, meclis üyeleri ve çok sayıda avcı izledi. Yarışmaya Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen birçok sayıda avcı katıldı. Avcılar katılımlarıyla yarışmayı şölen alanına çevirdi. 9 kategoride gerçekleştirilen yarışmada yaklaşık 80 av köpeği, araziye salınan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalıştı. Arama stili, fermada bekleme, sahibiyle koordinasyonu gibi özelliklerin değerlendirildiği yarışma ilgiyle izlendi. Ayrıca en güzel av köpekleri de hakem heyeti tarafından seçildi. Yarışmada dereceye girenlere av tüfeği, kupa, madalya ve köpek mamasını hediye edilmesinin ardından konuşan Dernek Başkanı Mustafa Kiremitçi, ilk kez organize edilen yarışmaya destek veren Başkan Çalık’a teşekkür plaketi verdi.

ÇALIK; ‘‘BİLİNÇLİ AVLANMA YAPALIM, DOĞAYA DESTEK OLALIM’’

Başkan Çalık ise yaptığı konuşmada; ‘‘Sosyal yaşamı doğa ile buluşturan bu organizasyon, avcılığın doğa şartlarına uygun olarak yapılması, bilinçli avlanmanın önemine dikkat çekmek için yapıldı. Bu yüzden bilinçli avlanma yapalım, doğaya destek olalım’’ dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Avcılardan, Başkan, Çalık’a, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı