Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 19:44 Bu haber 1786 kez okundu
 
Ay Deresi Yemyeşil Vadiye Dönüşüyor
Kepez Belediyesi, Rekreasyon Projesi ile yemyeşil bir vadiye dönüştüreceği Ay Deresi’ne, refahın ve bolluğun simgesi 80 adet zeytin, Antalya’nın simgesi 50 adet portakal ve limon ağacı dikti.
Belediyeler Haberi
Ay Deresi Yemyeşil Vadiye Dönüşüyor

Kepez Belediyesi, Rekreasyon Projesi ile yemyeşil bir vadiye dönüştüreceği Ay Deresi’ne, refahın ve bolluğun simgesi 80 adet zeytin, Antalya’nın simgesi 50 adet portakal ve limon ağacı dikti. Çim ekimine hazır hale getirilen alan, rengârenk zakkum ve begonvil çiçekleriyle de donatılacak.

 Kepez’in Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde 35 bin m2 alanda yapımına başlanan Ay Deresi Rekreasyon Projesi, yüzleri güldürmeye başladı. Kepez Belediyesi’nin, tapularını vererek gecekondulardan temizlediği Ay Deresi, Rekreasyon Projesi ile yemyeşil bir vadiye dönüştürülüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, proje kapsamında ilk olarak iş makineleriyle alandaki taş ve molozları temizledi. Kamyonlarla taşınan hafriyat serilerek, alan çim ekimine hazır hale getirildi. Refahın ve bolluğun simgesi 80 adet zeytin,  Antalya’nın simgesi turunçgil familyasından 50 adet portakal ve limon ağacı dikildi. Sontaj ve aydınlatma çalışması tamamlanan alana, çocuk oyun grubu ile spor aletleri de yerleştirilecek.  Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ay Deresini rengârenk zakkum ve begonvil çiçekleriyle de donatacak.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Ay, Deresi, Yemyeşil, Vadiye, Dönüşüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı