Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 23:49 Bu haber 2321 kez okundu
 
Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu
Antalya’da yaşayan Mehmet-Derya Cunduz çiftinin Tay-Sachs hastası minik kızları Azra için toplanan yardımlar ailesine teslim edildi. Minik Azra artık daha rahat nefes alacak.
Sağlık Haberi
Azra Bebek Toplanan Yardımlarla Hayata Tutundu

Milyonda bir görülen ve tedavisi bulunmayan Tay-Sachs (enzim eksikliği) hastalığı teşhisi konulan Azra bebek için Antalya Valiliği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası ailenin yüzünü güldürdü. Minik Azra için toplanan paralarla bebeğin tüm sağlık giderleri karşılandı ve Azra bebek için yardım kampanyasıyla alınan sağlık malzemeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür tarafından ailesine teslim edildi.

Enzim eksikliğinden ortaya çıkan 'Tay-Sachs' hastası Azra Cunduz'un sürekli arızalanan ve eskiyen solunum cihazının yenilenmesi için Antalya Valiliği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası sonuç getirdi. Haberin basında yer almasının ardından vatandaşlar kenetlendi ve Arzu’nun ihtiyaçlarını karşılayacak miktar toplandı.

Yaklaşık 1 buçuk ay önce Ailesi Azra'nın yenilenmesi gereken solunum cihazını ve hayati önem taşıyan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Antalya Valiliği'nden yardım toplayabilmek için destek istedi. Antalya Valiliği tarafından banka hesabı açılarak yardım çağrısında bulunuldu. Başlatılan kampanyada yardımseverlerin gösterdiği yoğun destekle 24 saat içerisinde Azra’nın tüm ihtiyaçları karşılayacak miktar toplandı ve açılan hesap donduruldu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür bugün aileye yardım kampanyasıyla alınan tıbbi malzemeleri teslim etti.

Medikal Malzemeleri Teslim Ettik

Aileyi ziyaretinde yardım kampanyası ve Arzu’nun ihtiyaçları konusunda açıklamada bulunan Dr. Hülür, “Mehmet bey, Derya hanım ve Arza bebeğimizi ziyaret ederek totalde 22 bin 740 lira kadar tutan medikal malzemeleri yerinde teslimini yapmış bulunuyoruz.  Ayrıca bu yardımın dışında sosyal ihtiyaçlarını karşılamaları açısından bir miktar daha valiliğimiz kanalıyla aileye yardım ulaştıracağız” dedi.

Devletimiz Her Türlü Desteğiyle Yanınızda

Azra bebeğin ihtiyaçlarını temin ettikleri Medikal firmasının da yaptığı indirimlerle birlikte hem aileye hemşire desteği hem de biyomedikal desteği de verdiğine değinen Dr. Hülür, “Sağlık Bakanlığı’nın faaliyet merkeziyle ilgili aileye bilgi verdik. Zaten Azra bebeğe evde sağlık hizmeti de veriyoruz. Şu anda hemşiremiz eğitim araştırma hastanesinden gelerek bebeğimizin kanını alıyor. Düzenli olarak kan alınması evde yapılıyor. Azra bebek için laboratuvar hizmeti ayağına kadar getirilmiş oldu. Rabbim şifalar versin. Devletimiz her türlü desteğiyle Azra bebek ile anne ve babasının yanında. Sosyal güvenliğimizle, Sağlık Bakanlığı’mızla ve Valiliğimizle elimizden geleni yapıyoruz. Acil şifalar diliyoruz” diyerek Azra bebek için yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.  

Anne Ve Babası Çok Mutlu Oldu

Azra bebeğin annesi olan Derya Cunduz ise yaptığı açıklamada “Azra için başlatmış olduğumuz Valilik kampanyasında ihtiyacı olan medikal malzemelerimiz şükürler olsun ki bugün geldi. Destek olan herkese; tüm Türk halkına, Valiliğimize, Sağlık Bakanlığımıza çok çok teşekkür ediyorum. Şu an tüm cihazları tamamlanmış durumda. İnşallah bundan sonra daha rahat nefes alacak. Her şey için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Azra, Bebek, Toplanan, Yardımlarla, Hayata, Tutundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı