Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 22:35 Bu haber 2234 kez okundu
 
Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katledilmesini Şiddetle Kınıyoruz
Antalya'da 5 gündür haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
Asayiş Haberi
Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katledilmesini Şiddetle Kınıyoruz

Antalya'da 5 gündür haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Söz konusu vahim katliamın sanığının Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi olduğu kamuoyuna yansımıştır. Cinsel saldırı ve cinayetle sonuçlanan olayda zanlı Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Murat Ayhan’ın yönetim kurulu üyeliğinden azledilmesine yönelik hukuki süreç başlatılmıştır.

Kadın cinayetleri maalesef ülkemizin acı bir gerçeğidir. Son dönemde hangi mesleğe sahip olduğu, hangi şehirde yaşadığı, eğitim düzeyinin ne olduğundan bağımsız, erkekler tarafından birçok kadın yurttaşımızın katledilmesi toplumun her kesiminde olduğu gibi bizleri de derinden yaralamaktadır.

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun hayatını kaybetmesinden dolayı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm Ülkemize baş sağlığı diliyor, bu vahim olayın failinin en ağır cezayı alması gerektiğini düşündüğümüzü bütün kamuoyuna duyuyoruz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Yönetim Kurulu

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Azra, Gülendam, Haytaoğlu’nun, Katledilmesini, Şiddetle, Kınıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı