Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 20:54 Bu haber 1919 kez okundu
 
Bakan Soylu Şehit Bebek Mustafa Bedirkhan Karakaya Anaokulu’nu Açtı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Münir Karaloğlu Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Karakaya Anaokulu Açılış Töreni’ne katıldı.
Eğitim Haberi
Bakan Soylu Şehit Bebek Mustafa Bedirkhan Karakaya Anaokulu’nu Açtı

Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Karakaya Anaokulu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Münir Karaloğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Eğitimin terörün en büyük düşmanı olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu “Mustafa Bedirhan Bebeğimiz gibi masum evlatlarımızın hain terör saldırılarında hayatlarını kaybetmelerine engel olmak için eğitime büyük önem vermeliyiz” dedi.

Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Karakaya Anaokulu Açılış Törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, anaokulunu yaptıran hayırsever çift Tolga- Manolya Cömertoğlu, şehit Nurcan Karakaya'nın eşi ve Bedirhan Karakaya'nın babası Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ve aile yakınları katıldı.

Törende konuşan Vali Karaloğlu “Kısa bir süre önce tüm Türkiye’yi yaralayan, terör örgütünün hain ve alçak yüzünü bir kez daha ortaya çıkaran, bir saldırı gerçekleşmişti. 11 aylık Bedirhan bebeğimiz ve annesi Nurcan kardeşimiz şehit edilmişti.  Bu durum karşısında Antalyalı iş insanları Tolga-Manolya Cömertoğlu, Bedirhan bebek için bir okul yapmak istediklerini bize ilettiler. Bu ne büyük bir millettir. Ne büyük bir özelliktir. Allah bu özelliklerimizi bizden almasın” dedi.

Tolga-Manolya Cömertoğlu çiftinin 84 gün gibi kısa bir sürede okulu bitirdiğini ifade eden Vali Karaloğlu, “Okulumuz beş yıldızlı bir otel kalitesinde ve her detaya ayrı ayrı emek verildi. Mustafa Bedirhan bebeğimizin ismini burada kıyamete kadar yaşayacak. Bu güzel işte emeği geçen herkesi kutluyorum. İçişleri Bakanımıza yoğun temposunda zaman ayırıp açılışımıza katıldığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Bunlara destek olan, güç verenler bilesiniz ki mağlup olacaksınız. Ay yıldızlı bayrağımız göklerde Allah’ımıza şükürler olsun. Biz nasıl bir millet olduğumuzu biliyoruz. Televizyonda Bedirhan bebek ve Nurcan anneyi görüp ben ne yapabilirim diye düşünen asil evlatların yetiştiği bir milletiz. Bedirhan’ın laneti, bu milletin ahı ve Türkiye’nin polisi, askeri, savcısı, hâkimi bunların peşini bırakmayacaktır. Türkiye’yi çok güzel yarınlara kavuşturacağız. Şehitlerimizin asla unutulmadığı ama terörün unutulduğu bir Türkiye’ye kavuşturacağız. Ben bu güzel eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bedirhan evladımız, Nurcan kardeşimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize bu mübarek Cuma günü hürmetine Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Allah hayrınızı kabul etsin” dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Vali Karaloğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki heyet ile birlikte anaokulunu inceledi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Bakan, Soylu, Şehit, Bebek, Mustafa, Bedirkhan, Karakaya, Anaokulu’nu, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı