Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 19:01 Bu haber 2010 kez okundu
 
Başaran: Haftada Bir Gün Pazar Yeri Açmak Çiftçi İçin Yeterli Olmayacaktır
İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri semt pazarlarının açılacak olmasının olumlu bir adım
Politika Haberi
Başaran: Haftada Bir Gün Pazar Yeri Açmak Çiftçi İçin Yeterli Olmayacaktır

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri semt pazarlarının açılacak olmasının olumlu bir adım olmasına rağmen, çiftçileri yine zor durumda bırakabileceğini söyledi. Başaran, ‘Üretici domates, çilek, biber, salatalık gibi ürünleri 1 hafta boyunca nasıl muhafaza edecek? Bunun hesabını yapamıyorlar mı? Vatandaş diğer günler yine zincir marketlere muhtaç edilecek” dedi.

Tarım kenti olan Antalya’da çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları yaptığı açıklamalar ve ziyaretlerle dile getiren İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, sadece haftada bir gün semt pazarlarının açılacak olmasının hem üreticinin hem de hal esnafının derdine çare olamayacağını vurguladı. Baskılar üzerine AKP hükümeti tarafından geri adım atılmasının olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çeken Başaran, “İyi Parti Antalya İl Başkanlığı olarak bütün ilçelerimizdeki üreticilerimizin sıkıntılarını yakından takip ettik. Sorunları yerinde inceledik. Üreticinin ve hal esnafının taleplerini dinledik ve milletvekillerimizle birlikte dile getirdik. Tabi bu duruma sadece üreticinin sorunu olarak bakmıyoruz. Lojistik faaliyetlerden günü birlik paketleme yapan insanlara kadar herkes plansız ve hesapsız bir şekilde yürürlüğe sokulan tam kapanmadan mağdur oldu. Semt pazarlarının sadece cumartesi günleri açık olması da özellikle kısa sürede bozulacak ürünleri yetiştiren çiftçiyi yine zor durumlara sokacaktır. Ürettiklerini satamadığı için günlerdir çöpe atarak tepkisini gösteren, emek veren, emeğinin karşılığını almak için mücadele eden çiftçilerimizi görmezden gelemeyiz. Hükümetin de küçük esnafın ardından tarım sektörünü bitirmesine göz yumamayız. İyi Parti olarak, çiftçinin yanında olmaya devam edecek ve bu durumun sağlıklı bir şekilde çözülebilmesi için takipçisi olacağız” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başaran:, Haftada, Bir, Gün, Pazar, Yeri, Açmak, Çiftçi, İçin, Yeterli, Olmayacaktır,
Yorumlar
Haber Yazılımı