Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 20:07 Bu haber 1958 kez okundu
 
Başkan Başaran’dan 23 Nisan Mesajı
İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı yayımladı.
Politika Haberi
Başkan Başaran’dan 23 Nisan Mesajı

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı yayımladı.

İl Başkanı Mehmet Başaran Mesajında, “Değerli Antalyalılar, Sevgili Çocuklar,

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılını kutladığımız bu coşkulu günde, hepinize sevgilerimi ve en İYİ dileklerimi sunuyorum.

Tarihimizdeki dönüm noktaları, bağımsız ve özgür yaşamak, lâik, demokratik Cumhuriyet'e sahip olmak, uygar dünyayla bütünleşmek yolunda Milletçe gösterilen çabaların önemini anımsatırken, Atatürk'ün eşsizliğini ve yüceliğini tüm yönleriyle bir kez daha ortaya koymaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, umutsuzluğun, yoklukların ve güçlüklerin yaşandığı bir dönemde açılması, geleceğimizi aydınlatan anlamlı ve önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Meclis'in açılması, kurtuluş hareketinin ulusallaşmasında ve ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni Türk Devleti'nin kurulması sürecinde atılan çok önemli bir adımdır.

Cumhuriyet'in temeline ulusal egemenlik ve lâiklik ilkelerini yerleştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, toplumun barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması, gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamı oluştururken, toplumu ümmet anlayışından kurtararak, ulus olma bilincine kavuşturmuştur.

Türk insanı, Cumhuriyet'le yurttaş konumuna yükselmiş, demokratik bir ortamda hak ve özgürlüklerini kullanmanın ayrıcalığını yaşamış, devletinin gerçek sahibi olmuştur.

Atatürk, egemenliğin kayıtsız koşulsuz Türk Milleti’ne ilişkin olduğunu vurgularken, bu gücün hiçbir anlam ve biçimde ortaklık kabul etmeyeceğini de anlatmaktadır.

Türkiye'yi, çağdaş, demokratik, lâik, bilgi çağını yakalamış, mutlu ve gönençli bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak, en önemli sorumluluğumuzdur.

Sevgili Çocuklar,

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Yüce Önder Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.

Unutmamalısınız ki, eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak; bu, Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir.

Sizlerin, tarihin akışını değiştiren Yüce Türk Milleti’nin mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, Cumhuriyet'in korunması ve yaşatılması, ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceğinize inancımız sonsuzdur.

Çocuklarımızın, uygarlığın tüm ürünlerinden yararlanarak en iyi biçimde yetişmesi amacıyla gösterilen çabalar, aydınlık yarınların kurulmasıyla eşdeğerdir.

Kendinizi her konuda geliştirmeli, bilgiye, öğrenmeye, yeniliklere açık olmalı, araştırmalı, sorgulamalı, aklın, bilimin yol göstericiliğinden ve İYİ’likten ayrılmamalısınız.

Yarının gençleri ve büyükleri olarak, Türk Milleti’nin güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm çocuklarımıza ve yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Başaran’dan, 23, Nisan, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı