Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 20:45 Bu haber 432 kez okundu
 
Başkan Boztaş’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Ekonomi Haberi
Başkan Boztaş’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak kadınların sosyal hayatta daha fazla yer alması ile arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşılabileceğini belirtti.

Kadınların sosyal hayatta daha fazla yer almasıyla arzu edilen refah düzeyine ulaşılabiliriz

Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarından olduğunu dile getiren Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahip olduğun belirtti.

Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildiğini kaydeden Boztaş, Türk kadınının, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün gayret ile dünya milletlerine örnek olduğunu ifade etti.

Boztaş, şu ifadelere yer verdi; “Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörü ile yetiştirdikleri nesillerin mutluluklarının ve başarılarının ilk şartıdır.

Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler.

Kadınların şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyeleri ile anılması gerekmektedir

Kadınlarımız, iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok htirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor.

Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyelerinin anlatılması temennisi ile yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin ve özverinin timsali olan kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Boztaş’tan, 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı