Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 18:13 Bu haber 1583 kez okundu
 
Başkan Şahin, Turizm Sektörüne Teşekkür Etti
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Resort Hotel Genel Müdürü Ahmet R. İllez ile bir araya gelerek, turizm sektörü hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Belediyeler Haberi
Başkan Şahin, Turizm Sektörüne Teşekkür Etti

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Resort Hotel Genel Müdürü Ahmet R. İllez ile bir araya gelerek, turizm sektörü hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in makamında gerçekleştirilen görüşmede; Resort Hotel Genel Müdürü Ahmet R. İllez başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını dile getirerek şunları söyledi; “Pandemi nedeniyle sekteye uğrayan Türk turizm sektörünün lokomotifi Antalya’nın Kundu ve Belek bölgesi sezonda en çok misafir ağırlayan bölgeler oldu. Geçen yıl 3,5 milyon yabancı ziyaretçiyi misafir ettik. Bu sene ise 7,5 milyon hedefimizi tutturduk. Biz bu hedefi koyduğumuzda bu hedefin öngörülebilir olacağı düşünülmüyordu. Güvenli otel sertifikasyon programı, turizm personellerinin aşılanması, PSR testlerinin ciddi bir güven tesis etmesiyle güvenilir bir ülke ve güvenilir bir bölge olarak başarılı bir sezon geçirdik. Bu başarıda özellikle Avrupa ve Balkanlardan gelen gurbetçilerimiz ve son anda Rusya ve Ukrayna’ya uçuş izinlerinin verilmesi elbette ki bu rakamlara ulaşmamızda önemli bir yere sahip. Bu başarının 2022 yılında da artarak devam edeceğini öngörüyor, kayıpların 2023 yılında telafi edileceğini düşünüyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise “İlimiz ve ilçemizin gelişip kalkınmasında önemli bir paya sahip olan turizm sektörü hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Oldukça verimli geçen görüşmemizde sektör temsilcilerimizin 2021 yılı sezonu hakkında bilgiler edindik. Gerek sağladıkları istihdam gücü, gerekse ilçemizin kalkınması adına sağladıkları maddi ve manevi desteklerden dolayı Sayın İllez başta olmak üzere, sektör temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Şahin,, Turizm, Sektörüne, Teşekkür, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı