Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 00:16 Bu haber 1740 kez okundu
 
Başkan Şükrü Sözen’den Çanakkale Zaferinin 105. Yıl Dönümü Mesajı
Belediyeler Haberi
Başkan Şükrü Sözen’den Çanakkale Zaferinin 105. Yıl Dönümü Mesajı

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Bütün imkânsızlıklara rağmen canını ortaya koyan Türk milleti, tüm dünyaya ÇANAKKALE GEÇİLMEZ gerçeğini kabul ettirmiş ve bağımsızlığına el sürecek hiçbir gücün tehdidine imkân vermemiştir. Kahraman askerlerimizin çabasıyla Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya konmuştur.

Bu çok onurlu zafer, askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekun Türk milletinin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancının ve azminin taktik ve dehanın zaferidir.

“Şehit ve gazilerimizin bizlere sağladığı bu bağımsız ve özgür hayatımızı, ancak gelecek nesillere de aynı duyguları aşılayarak devam ettirebiliriz”. Bu vatan üzerinde özgürce, huzur içinde yaşayabiliyorsak bunun, şehitlerimizin sayesinde olduğunun bilincini taşıyor ve hiçbir zaman unutmuyoruz. Manavgat Belediyesi olarak, bu bilinci küçüklerimize, gençlerimize aşılamak için çalışıyoruz.

Millet olarak bizi biz yapan değerlere, birliğimize bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 105. Yıl dönümünde, her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerektiğine inanıyorum.

YÜREĞİMİZDEKİ BU VATAN, MİLLET VE TÜRKİYE SEVDASI OLDUKTAN SONRA BU BAYRAK HİÇ İNMEYECEK, BU İSTİKLAL MARŞI HİÇ SUSMAYACAK, YÜREKLERİMİZDEKİ ÇANAKKALE RUHU İSE 105 YILDIR OLDUĞU GİBİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR.

Bu duygular içerisinde Çanakkale'de imkansızlıkları aşarak kanlarıyla, canlarıyla Dünya'ya karşı büyük haklılığımızın son noktasını koyan, tüm dünyaya ders veren ve bizlere bugün, onurumuzla hür yaşamak imkanlarının önünü açan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
Ruhları şad olsun. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Şükrü, Sözen’den, Çanakkale, Zaferinin, 105., Yıl, Dönümü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı