Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 22:54 Bu haber 449 kez okundu
 
Başkan Türel’den Mhp’ye Ziyaret
Açılış ve temel atma programı için Finike’de bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MHP Finike İlçe Başkanı Ali Arıcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Gündem Haberi
Başkan Türel’den Mhp’ye Ziyaret

Türel, ülkenin geleceği ve bekası için ortaya koyduğu tavır nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerini iletti.

Milliyetçi Hareket Partisi Finike İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek kolay gelsin temennilerini iletmek istediklerini belirten Başkan Menderes Türel, “Çünkü hepimiz aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Bütün konuşmalarımda da ifade ettiğim gibi bir siyasi parti tercihi değil bu, bir memleket meselesi gerçekten. Bu ülkenin daha hızlı kalkınması, sorunlarını daha kolay aşabilmesi, omzundaki yüklerden arınmak suretiyle ayağındaki prangaların ve zincirlerin çözülmesiyle çok daha güçlü bir devlet olması hususunda bir yönetim değişikliği söz konusudur.  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu anlamda gerçekten Türkiye’nin çok daha hızlı gelişmesini, kalkınmasını sağlayacak bir sistem. Özellikle bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin de bu ülkenin geleceği için, bekası için ortaya koymuş olduğu tavır, siyasi tartışmaların dışında gerçekten bu memleketi seven bu memleket için çalışan Milliyetçi bir anlayışın tezahürü. Dolayısıyla şahsınızda Sayın Genel Başkan’a ben de teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

18 MADDEYİ OKUYAN EVET DER

Referandumun bir siyasi parti yarışı olmadığının altını çizen Başkan Türel şunları aktardı: “Bu Türkiye’nin, 2023 senesinde, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Dünyanın 10’uncu büyük devleti, Avrupa’nın 3‘üncü büyük devleti olma konusundaki bir kalkınma hamlesi bir kalkınma yarışı. Refahını geliştirmesiyle ilgili bir yarış. Zaten 18 maddeyi de vatandaşlarımıza hep birlikte anlatmaya çalışıyoruz. Aslında 18 maddeyi okuyan bir vatandaşımızın evet’in dışında farklı bir tercihte bulunması çok kolay değil. Yani bu memleketini seven herkesin, bu 18 maddeyi okuduğunda ve iyi idrak ettiğinde ben evet diyeceğini düşünüyorum. Hayır’ı anlatamayanlar bu sefer farklı yöntemlerle, yalan yanlış bilgilerle, iftiralarla siyasallaştırarak bu hususu sulandırmak istiyorlar. İşin doğrusu özü bu. Ancak biz anlatmaya devam edeceğiz. Bıkmadan, usanmadan bu konuda teknik olarak, hukuki olarak bu meselenin doğru olduğunu izah etmeye çalışacağız. Onun için çalışıyoruz el birliği ile hepimiz bir tarafta büyük bir gayretin içindeyiz.”

PKK SEMPATİZANLARI AVRUPA KONSEYİ’NDE CİRİT ATIYOR

Avrupa Konseyi’ndeki konuşmasının PKK sempatizanlarınca nasıl engellenmeye çalıştığını anlatan Başkan Menderes Türel, şunları söyledi: “Fransa’daydım oradan Almanya’ya İstanbul üzerinden Antalya’ya geldim. Avrupa Konseyi toplantısında heyet başkanı olarak Türkiye’de kayyum atanan belediyelerle ilgili bir rapor tartışması vardı, onun için oraya gitmiştim. Ve orada da Milli Heyet Başkanı olarak bir konuşma yaptım. Mustafa Yıldızdoğan, konser için Avrupa’ya gitmeye çalışıyor. Ona dahi konser salonu vermiyorlar evet propagandası yapacak diye. Yani Avrupa, böylesine Evet’e karşı bir tutum içerisinde, bakanlarımızı dahi ülkelerine sokmamaya çalışıyorken maalesef evvelsi gün, konseyde de gördüm ki PKK sempatizanları Strasburg’da Avrupa’nın göbeğinde hem de konseyin genel kurul salonunda cirit atıyorlar. Görüntülerde de var. Arkamda oturmuş bir terör örgütü sempatizanı benim konuşmamı cep telefonuna kaydederken, konuşmama müdahale ediyor. Laf atarak benim insicamımı bozmaya çalışıyor.”

16 NİSAN’DA SİZ ÜZÜLECEKSİNİZ

Avrupa Konseyi’nde Avrupa ülkelerinin önemli bir bölümünün hukuk dışı ve tamamen Türkiye aleyhtarlığına dayalı önyargılı bir tutum sergilediğini kaydeden Türel, şöyle konuştu: “Bunu zaten hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Hepimiz birçok yerde şahit oluyoruz. Biz de dün orada bir kez daha şahit olduk. Adeta çok ağır kaçmazsa teröristlerin değirmenine su taşıyorlar desek yeridir. Maalesef Türkiye’de yerel yönetimlerin, belediyelerin, terör örgütlerini resmi araçları ve iş makineleri ile destekleyen tavırlarını görmezden gelerek; bağımsız yargı tarafından tutuklanan belediye başkanlarının suçsuz olduğunu iddia eden, onları neden hapishanelerde tuttuğumuzu iddia eden inanılmaz konuşmalar söz konusu oldu. Bizim değişiklik önergelerimiz maalesef birkaç ülkenin evet demesine rağmen, genellikle Avrupa ülkelerinin hayır oyları ile reddedildi. Ve çok enteresandır. Hayır oyları ile bizim önergelerimizin reddedilmesinden sonra toplantı sonrasında ben kongre salonundan çıkıyorken, o bana laf atanlar yanıma kadar gelerek, ‘Bugün hayır çıktı 16’sında da hayır çıkacak. Bugün üzüldünüz, 16’sında daha çok üzeceğiz sizi’ diye böyle inanılmaz bir cüretle, cesaretle Avrupa’da hem de konseyin salonunun içinde bize laf atabilecek kadar cüretkar davranışlarda bulunuyorlar. Ben de döndüm; bugün üzülmüş olabiliriz; ama 16 Nisan’da siz üzüleceksiniz, Kandili de inşallah başınıza 16 Nisan’dan sonra geçireceğiz ondan da hiç tereddütünüz olmasın dedim ve yürüdüm.”

MİLLET OSMANLI ŞAMARINI VURACAK

Başkan Menderes Türel şöyle devam etti: “Teröristlerin ve terör sempatizanlarının bu kadar hayır için gayret ettiği bir süreçte Almanya’nın, Hollanda’nın, İsviçre’nin birçok ülkenin hayır kampanyaları yaptığı bir süreçte; bunu neden yaptıklarını düşünmek dahi milletimizin hangi kararı vereceğine en güzel işarettir diye düşünüyorum. Onlar herhalde biz çok güçlü olalım diye hayır kampanyaları yapmıyorlar, biz bölünmeyelim, parçalanmayalım diye hayır kampanyaları yapmıyorlar. O yüzden inşallah bu millet onlara hak ettiği dersi güzel bir Osmanlı şamarıyla, 16 Nisan’da sandıkta verecektir diye düşünüyorum. İnşallah bu çalışmaları gayretlerin sonucunda memleketimizin geleceği için, güzel bir karar her zaman olduğu gibi sandıktan çıkacaktır. Biz milletimizin sağduyusuna hep itimat ettik. Her görüşe elbette saygılıyız. Ama milletimiz de Türkiye üstünde oynanan oyunların hepsinin gayet iyi bir şekilde farkında diye düşünüyorum.”

TÜREL’E TEŞEKKÜR

Milliyetçi Hareket Partisi Finike İlçe Başkanı Ali Arıcı da, Başkan Türel’e nezaket ziyareti için teşekkür ederek, “Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Siyasi kurumlar birbirine düşman değildir. Meşru siyasi partilerin hiçbirisinin kan davası yoktur birbirine. Siz bugün AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanısınız. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe yönetimiyiz. Şimdi bu gidiş gelişler gayet medeni toplumlarda olan şeylerdir. Çünkü siz bizim için çalışıyorsunuz,  biz de ülke için siyaset yapıyoruz” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Türel’den, Mhp’ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı