Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 20:20 Bu haber 285 kez okundu
 
Başkan Uysal Böbürlenmiyoruz Hesap Veriyoruz
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eski Sanayi Sitesi esnafıyla biraraya geldiği kahvaltıda “Hizmetle böbürlenmiyoruz, sadece hesap veriyoruz.
Gündem Haberi
Başkan Uysal Böbürlenmiyoruz Hesap Veriyoruz

 Biz, sizin paranızı harcayıp size böbürlenmeyiz. Vergilerinizle alınmış siyah arabalara binip sizi korkutmak olmaz. Böyle bir şey yok” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Uysal, eski Sanayi Sitesi esnafıyla, sanayi sitesi içinde bulunan Kamil Tabaklar Parkı’nda kahvaltıda biraraya geldi. Başkan Uysal’la birlikte Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cephaneci, Erol İşbilen, Hasan Kaçmaz, Belediye Meclis üyeleri, Fen İşleri, Temizlik, Park ve Bahçeler, Plan ve Proje ile Zabıta Müdürleri de kahvaltıda yer aldı.

‘BİR MODEL OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, eski sanayi sitesinin sorunlarını çözmek için azami gayreti ortaya koyduklarını söyledi. Bunu son derece titiz bir çalışma içinde gerçekleştirdiklerini aktaran Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Belediye başkanları, kamu yöneticileri kendi cebinden bir şey yapmaz. Milletin vergisini organize eder, milletini parasını düzgün, en tasarruflu şekilde millete harcamaya çalışır. Biz de onu yapmaya gayret ediyoruz. Hizmetle böbürlenmiyoruz, sadece hesap veriyoruz. Biz, sizin paranızı harcayıp size böbürlenmeyiz. Belediye Başkanı olarak ben her komşuma eşit mesafede, güzel hizmet üretmekle mükellefim. Vergilerinizle alınmış siyah arabalara binip sizi korkutmak olmaz. Benim paramla siyah araba alınacak ve ben korkacağım. Böyle bir şey yok. Bunun olumlu bir örneğini göstermek için gayret ediyoruz.”

MÜCADELEMİZ DAHA İYİ BİR MURATPAŞA

Eski Sanayi Sitesi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmalarını özetleyerek konuşmasına devam eden Başkan Uysal, “Sizlerle beraber, yapabileceğimizi aşama aşama en güzel şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Sanayide de olsak, Lara’da butik işletiyor, Toroslarda davar güdüyor da olsak ne iş yaparsak yapalım önce vatandaşız. Mücadelemiz, Türkiyemiz’in, yaşadığımız şehrin, Muratpaşamız’ın daha iyi olması içindir” diye konuştu.

‘HAKİMDEN KAPTAN OLUR MU?’

Başkan Uysal, konuşmasını ardından sanayi esnafının da sorularını yanıtladı. Başkan Uysal, bir esnafın 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum hakkında düşüncelerini sorması üzerine “Bir maçta hakem aynı zamanda takım kaptanı olur mu? Mesele bu kadar basit. Yine de takdir sizlerindir ‘Evet’ de çıksa ‘Hayır da çıksa hayat devam edecek. Tercihi ne olursa olsun bütün komşularımızın başımızın tacıdır” şeklinde konuştu.

ESKİ SANAYİ SİTESİ’NDE DÖNÜŞÜM

Muratpaşa Belediyesi, 5 bin 200 ton asfalt çalışması yaparak sanayi sitesinin 14 caddesini yeniledi. Bununla birlikte 155 araçlık bir otopark oluşturan Muratpaşa, sanayi sitesinin caddelerinde terk edilmiş halde bulunan hurda araçları, kısmen, bölgeden tahliye etti. Bununla birlikte Sanayi Camii’nin eskiyen duvarı da yenilenirken yapılan çalışmalarla sanayi sitesindeki işletmeler ruhsat alabilir hale getirildi. Ayrıca imar planından kaynakları sorunlarını çözülmesi için yükseklik ve çekme mesafeleriyle ilgili yeni plan çalışmaları da devam ediyor. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal, Böbürlenmiyoruz, Hesap, Veriyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı