Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 20:50 Bu haber 544 kez okundu
 
Başkan Uysal, Bu Çocuklarımızın Geleceğiyle İlgilidir
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güvenlik Mahallesi pazar yerinde 4 mahalleyi kapsayan halk gününde, referanduma ilişkin görüşlerini sorulması üzerine “Bu parti meselesi değildir. Geleceğimizle ilgilidir, çocuklarımızın geleceğiyle ilgilidir” dedi.
Gündem Haberi
Başkan Uysal, Bu Çocuklarımızın Geleceğiyle İlgilidir

Başkan Uysal’ın ‘Biz size geliyoruz’ sloganıyla düzenlendiği halk günlerinde hafta sonu 4 mahalle, Sedir, Yıldız, Soğuksu, Bayındır ve Güvenlik Mahalleleri bir araya geldi.

Güvenlik Mahallesi Pazar yerinde düzenlenen halk gününde konuşan Başkan Uysal, Muratpaşa’da temel ve sosyal belediyecilik olarak iki ana başlıkta toplanan belediyecilik çalışmalarını anlattı.

Başkan Uysal, bu süreç içinde ihale süreci tamamlanan Çok Amaçlı Gösteri Merkezi, inşaatı artık son aşamaya gelen Hacı-ı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi gibi önemli yatırımları da hayata geçirdiklerini belirterek, “Bunlardan biri de Sivil Toplum Merkezimiz. Bütün derneklerin, Antalya için, Türkiye için ortak aklı oluşturması için biraraya getirildiği bir merkez” diye konuştu.

‘ORTAK AKIL’

Doğuyaka Mahallesi’nde inşaatı devem eden merkezde 120 sivil toplum kuruluşunun yer alacağını aktaran Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Bütün şehirler, ülkeler ortak akılla yönetilsin. Aksi halde bir tek kişi kafasına göre ülkeyi yönetmeyi kalkarsa ‘İyi yapayım’ derken kötü yapar. Bir tek insan her zaman yanılır. Bu merkezde dernekler fikir üretecekler, biz de gidip konuşacağız. Biz ortak akılcıyız. Niye 80 milyon kişi, bir kişiyi seçip ona geleceğimizi ona bağlayalım? Gereği var mı? En güzel şey ortak akıldır. Bir kişiye kararnamelerle ülkeyi yönetme yetkesi verirsek sıkıntıya girebiliriz. Bu parti meselesi değildir. Geleceğimizle ilgilidir, çocuklarımızın geleceğiyle ilgilidir.”

İSKİTLAL MARŞI’NI EZBERE OKUDULAR

Başkan Uysal, konuşmasının ardından mahalle sakinleriyle tek tek selamlaşırken 4 yaşındaki Kumsal Köseer, 3 yaşındaki Miray Köseer ve 4 yaşına henüz giren Masal Torunoğlu Başkan Uysal’ı durdurup İstiklal Marşı’nı ezbere okudu. Başkan Uysal, kızları masaya oturtup bir sandalyede onları sonuna kadar dinledi ve İstiklal Marşı’nı bitirmeleriyle birlikte alkışlayarak kutladı.     

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal,, Bu, Çocuklarımızın, Geleceğiyle, İlgilidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı