Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:38 Bu haber 459 kez okundu
 
Başkan Uysal, Bu Hizmetleri Yapan Sizsiniz
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenigün Kapalı Pazar yerinde düzenlenen Halk Günü’nde, kısa adı MURGEM olan Gençlik Eğitim Merkezi’nin YGS sınavında yüzde 98.5 başarı oranını yakaladığını belirterek, “Bir belediye kursunda kolejlerde yakalanmayacak
Gündem Haberi
Başkan Uysal, Bu Hizmetleri Yapan Sizsiniz

Başkan Uysal, ‘Biz size geliyoruz’ sloganıyla mahallerde düzenlendiği halk günlerinde, haftanın ilk durağı Yenigün, Etiler ve Kızıltoprak Mahalleri oldu. Üç mahalleden yüzlerce Muratpaşa sakini Başkan Uysal’la buluşmak için Yenigün Kapalı Pazar yerinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Halk Günü’nde muhtarlar da Başkan Uysal’ın yanında yer aldı.

HESAP VERİYORUZ

Belediye Başkanı Uysal, konuşmasına “Buraya hizmetlerimizle böbürlenmek için değil hizmetlerin bilgisini vermek için, hizmetin asıl sahiplerine, Muratpaşa’mızın bütçesini oluşturan siz kıymetli vatandaşlarımıza kamu yönetiminin hesabını vermek için bir aradayız” sözleriyle başladı.

Bunun örneğine günümüz Türkiye’sinde çok rastlanmasında Muratpaşa’da farklı bir belediyecilik anlayışının yerleştirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Uysal, “Seçilmiş kamu görevlisi kendi cebinden hizmet etmez. Milletin parasıyla hizmet eder” dedi.

ÜÇ YILI ANLATTI

Muratpaşa’da 29 Mart 2014 yerel seçimlerin üzerinden geçen 3 yılda yaşanan değişimi rakamlarla anlatan Başkan Uysal, kısa adı MURGEM olan Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin YGS sınavında yüzde 98.5 başarı oranını yakaladığını hatırlattı ve konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir belediye kursunda kolejlerde yakalanmayacak başarıyı yakalıyoruz. Çünkü biz yaptığımız işe özeniyoruz. Geçen sene yüzde üniversite yerleştirmede yüzde 90 başarı bağladık. Bu kurslara kim gidiyor? Özel ders alamayan, orta sınıf, gariban insanlar. Yüzde 98.5 başarıyı yakalamak için hiç belediye hizmeti gibi düşünmeden sanki özel bir kolejmiş gibi ele alıp işi ehline teslim ediyoruz. Bütün bu hizmetleri yapan sizsiniz. Bizim işimiz, sizin gücünüzü iyi bir şekilde organize etmek, bir araya getirmek. İnsanımızın olduğu her yerde varız. ‘Bizim görevimiz değil’ demeyiz. Tüm bunları yaparken yanımızda yer aldığınız için, gönül gönle, can cana olduğumuz, Muratpaşa’yı sevgi ve saygıyla tasnif ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”

HAYIRLI OLSUN

Halk Günü’nde komşularını sorularını da yanıtlayan Başkan Uysal, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin bir soru üzerine, sonuç her ne olursa olsun Türkiye için ‘hayırlı’ olması dileğinde bulundu. Başkan Uysal, “80 milyonluk dev bir ülkeyi tek kişinin kararnamelerine, Türkiye’mizin yönetimini yönetilmesi tek kişinin dudaklarını arasındaki kararnamelerle bırakılması bana hiç mantıklı gelmiyor” dedi.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal,, Bu, Hizmetleri, Yapan, Sizsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı