Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 23:26 Bu haber 355 kez okundu
 
Başkan Uysal’dan Sağlikli Yaşam Çağrisi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kanser Haftası’nda, sağlıklı birey, sağlıklı toplum çağrısı yaptı. Başkan Uysal, “Komşularımızın sağlığı herşeyden daha önemli” dedi
Gündem Haberi
Başkan Uysal’dan Sağlikli Yaşam Çağrisi

Bireylerin sağlık bilincinin gelişmesi, toplum sağlığı ve toplumsal farkındalık yaratılması için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “İnsan sağlığını ilgilendiren projeleri uygulamak konusunda pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Komşularımızın daha sağlıklı bir geleceğe sahip olması için spordan sağlık hizmetlerine özel projeler hayata geçiriyoruz” dedi.

İlçede 40 yaş ve üstü 102 bin kadına mektup göndererek Antalya Halk Salığı Müdürlüğü’yle imzaladıkları protokol çerçevesinde meme kanserinde erken tanı için ücretsiz mamografi çektirmeye davet ettiklerini ifade eden Başkan Uysal; “Kadın komşularımız, 444 8 007 numaralı Turunç Masa’dan alacakları randevuyla Muratpaşa ve Kepez’de bulunan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz taramadan geçebilecek. Muratpaşa Belediyesi, diğer kanser türlerinin taramaları konusunda da koordinasyon hizmetleri veriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal’dan, Sağlikli, Yaşam, Çağrisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı