Haber Detayı
12 Ağustos 2021 - Perşembe 00:32 Bu haber 2942 kez okundu
 
Başkan Uysal’dan TEMAD Ziyareti
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti.
Gündem Haberi
Başkan Uysal’dan TEMAD Ziyareti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Uysal, Mustafa Dündar başkanlığındaki yeni yönetime başarılar dilerken ziyarette gündem ilk belirleme göre 60 bin hektar orman alanın yandığı tahmin edilen Manavgat yangını oldu.  

Başkan Uysal, haziran ayında yapılan görevlendirmeyle Mustafa Dündar başkanlığında oluşan TEMAD Antalya İl Yönetim Kurulunu Kışla Mahallesi’ndeki dernek binasında ziyaret etti. Dündar, ziyaret dolayısıyla teşekkürlerini dile getirirken günün anısına Başkan Uysal’a plaket takdim etti. Başkan Uysal, TEMAD Antalya İl Başkanlığının yeni yönetim kuruluna başarılar dilerken her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Ziyarette, TEMAD İl Yönetim Kurulu üyeleri, 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve Gündoğmuş, Akseki ve Alanya’da devam eden cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınına ilişkin bölgede yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Dündar, TEMAD olarak hazırladıkları yardımları bölgede yetkililere teslim ettiklerini dile getirdi.

Başkan Uysal ise, yangının daha ilk saatlerinde Muratpaşa Belediyesi olarak bölgeye gittiklerini anlattı. İlk etapta iki arazöz ve 4 minibüs acil yardım malzemesini Manavgat’a ulaştırdıklarını, kendisinin de alevlerin tehdit ettiği Yeniköy Mahallesi’nde olduğunu anlatan Başkan Uysal, “Devam eden günlerde bir yandan Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı olarak dayanışma kampanyası düzenlerken diğer yandan da yangın bölgelerinde her alanda çalışmalarımıza devam ettik” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin aralarında dozer, kamyon, kepçe gibi iş makinelerinin bulunduğu 22 araç ve 30 personelle bulunduğunu aktaran Başkan Uysal, “Şimdi uzun bir mücadele süreci bizi bekliyor. Hem insanlarımızın yaralarını saracağız hem de doğanın” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal’dan, TEMAD, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı