Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 23:21 Bu haber 381 kez okundu
 
Başkan Uysal, Gaziantep’te Projelerini Tanıttı
Gündem Haberi
Başkan Uysal, Gaziantep’te Projelerini Tanıttı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu’nun davetlisi olarak Gaziantep’te bulunan Antalya’nın merkez ilçesi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; hayata geçirdikleri Çevreci Komşu Kart, Turunç Masa, Teneffüs Park ve Yeraltı Otomatik Çöp Konteyner Sistemi bu projelerini tanıttı. Başkan Uysal, Atatürk’ün nüfus kaydının olduğu Şahinbey İlçesi Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt’la da bir süre sohbet etti

Başkan Uysal; yaklaşık 500 bin nüfusuyla onlarca ilden daha büyük olan Muratpaşa’da uyguladıkları projeleri tüm belediyelerle paylaşmaya hazır olduklarını söyledi. Patenti Muratpaşa Belediyesi’ne ait olan kendi tesislerinde ürettikleri Yeraltı Otomatik Çöp Konteyner Sisteminin satışını talep eden tüm belediyelere yapabileceklerini ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, projelerini şöyle tanıttı;

Çevreci Komşu Kart;

“Çevreci Komşu Kart; sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir dünya hedefiyle, ambalaj atıklarının geri dönüşüm sürecinin ‘360 derece’ olarak kurgulandığı projemizdir.

Yaklaşık 28 milyon ton atığın oluştuğu Türkiye’nin 81 ilinde bu proje uygulanması halinde toplam 6 milyon ton üzerinde, kağıt-karton, plastik, metal ve cam olmak üzere değerli atık kaynağında ayrıştırılıp geri dönüşüm zincirine, dolayısı ile ekonomiye kazandırılacaktır.

Turunç Masa

Turunç Masa Projemiz; alışılagelmiş halkla ilişkiler masasından çok daha fazlasını sunan yönetişim ve iletişim projesidir. Turunç Masa, 2 yıl içinde 178 bin 546 başvurunun kaydını aldı. Bu başvuruların yüzde 98’i çözümlenirken Turunç Masa hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 90 olarak gerçekleşti.

Teneffüs Park

Teneffüs Park; çocukların hem kapalı alanlarda, jetonlu oyun makineleri, bilgisayar oyunları olmadan da eğlenebilecekleri hem de acıktıklarında tek çarenin fastfood türü yiyecekler olmadığı bir yaşam alanı olarak projelendirildi. Teneffüs Park, 16 dönümlük alanda çocuklara ve ebeveynlere hizmet veriyor.

Yeraltı Otomatik Çöp Konteyner Sistemi

Patenti Muratpaşa Belediyemiz’de olan Yeraltı Otomatik Çöp Konteyner Sistemini kendi tesislerimizde üretiyoruz. Yerüstündeki 1 adet çöp konteyneri ortalama 100 kilogram atık alırken, 2’li sistem 220, 3’lü sistem 330 ve 4’lü sistem 440 kilogram atık depolama kapasitelidir.  Yeraltı otomatik çöp konteyneri sisteminde; çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor. Ciddi oranda tasarruf sağlıyor.”

Gaziantep örneği

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin soruya, Gaziantep örneğiyle cevap verdi. Başkan Uysal; “Gaziantep; Osmanlı İmparatorluğu döneminde Halep’e bağlı bir sancaktı. Bir Gaziantep’e bir de Halep’e bakın. Gaziantep, 5 sanayi bölgesi olan Ortadoğu’nun en önemli sanayi kenti. Halep ise kan ve gözyaşına boğulmuş, yıkık bir kent. Gaziantep’i Gaziantep yapan Cumhuriyetimizdir. Kuvvetler ayrılığı, yargı bağımsızlığı olmadan, 80 milyonluk Türkiyemizi, seçeceğimiz bir tek kişinin eline teslim etmemiz makul değildir” dedi.

CHP Gaziantep İl Başkanlığı’nda toplantıya katılanlara Nutuk hediye eden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, Büyük Önderimiz Atatürk’ün nüfus kaydının olduğu Şahinbey İlçesi Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt’la da bir süre sohbet etti. Muhtar Yeşilyurt, Başkan Uysal’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal,, Gaziantep’te, Projelerini, Tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı