Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 22:50 Bu haber 478 kez okundu
 
Başkan Uysal, Ortak Akıl Olsun
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konuksever Mahallesi’nde düzenlenen halk gününde “Dişimizle tırnağımızla, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda elde ettiğimiz, kazandığımız yeri bir tek kişiye niye teslim edelim? Hep beraber olsun, ortak akıl olsun” de
Gündem Haberi
Başkan Uysal, Ortak Akıl Olsun

Başkan Uysal’ın “Biz size geliyoruz” sloganıyla düzenlendiği halk günlerinde son durak Konuksever, Dutlubahçe, Kızılarık mahalleri oldu. Üç mahallerden yüzlerce Muratpaşa sakini Konuksever Kapalı Pazar yerinde düzenlenen halk gününde Başkan Uysal’la biraraya geldi.

YOĞUN KATILIM

CHP eski milletvekilleri Ramazan Kerim Özkan, Halil Akyüz, Muratpaşa Belediye meclis üyeleri, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz da halk gününe katılan isimler arasında yer aldı.

‘HEP BİRLİKTE BAŞARDIK’

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada “Yoluna, sokağına, parkına en fazla özenen ama aynı zamanda fakir fukarasına, yaşlısına, engellisine de özenen bir belediye olduk. Hep birlikte, omuz omuza, yan yana, can cana bunu başardık” ifadelerine yer verdi.

EŞİT HİZMET

Muratpaşa’nın 56 mahallesine eşit hizmet vermenin ana ilkelerinden biri olduğunun altını çizerek konuşmasına devam eden Başkan Uysal, “Sizlerin vergilerini, iradesini sevgi, barış, kardeşlik ve dayanışma için, çocuklarımızın mutlu büyüyebilmeleri için, kol kolla, can cana büyüyebilmeleri için değerlendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘80 MİLYONLUK ÜLKEYİZ’

Halk gününde vatandaşların Turunç Masa aracığıyla kendisine ulaştırdığı soruları da yanıtlayan Başkan Uysal, 16 Nisan pazar günü yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin referanduma yönelik görüşlerini görüşlerini de açıkladı. Başkan Uysal, şunları söyledi: 

“80 milyonluk ülkeyi bir tek kişinin; babamız, amcamız, kardeşimiz dahi olabilir, kararnameleriyle yönetilmesi doğru bir şey mi? Doğru değil. Bunun ayarı olması lazım. Mahallelerimiz bile tek bir kişiyle yönetilmiyor. İhtiyar heyetlerimiz var, ortak aklı arıyoruz. En doğrusunu bulmaya çalışıyoruz. Dişimizle tırnağımızla, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda elde ettiğimiz, kazandığımız yeri bir tek kişiye niye teslim edelim? Hep beraber olsun, ortak akıl olsun.”

MUHTARIN EVİNDE KAHVE SOHBETİ

Başkan Uysal, Konuksever Kapalı Pazar yerinde gerçekleşen halk günün ardından Konuksever Mahalle Muhtarı Hüseyin Tunç’un evine konuk oldu. Muhtar Tunç’un evinde kahve eşliğinde gerçekleşen samimi sohbetin ardından Başkan Uysal, mahallede bir kahvehaneye de uğradı.

ANTALYASPOR’A ALTYAPI DESTEĞİ

Burada da kısa bir süre kalan Başkan Uysal, çıkışta karşılaştığı Antalyaspor’un Konuksever taraftar grubuyla takımın geleceği üzerine sohbet etti. Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin tüm altyapısını Antalyaspor’a açtığını belirten Başkan Uysal, “10 bin çocuğu Antalyaspor’un hizmetine verdik. Eğer bunun içinde her yıl 2 – 3 oyuncu çıkarsa sürekli tepeye oynarız” dedi. Başkan Uysal Antalyaspor taraftarlarının selfie talebini de kırmadı, gençlerle omuz omuza poz verdi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal,, Ortak, Akıl, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı