Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 20:48 Bu haber 517 kez okundu
 
Başkan Uysal Serik’te Konuştu
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Serik’te yaptığı konuşmada “Bu oylama demokrasi bitsin mi bitmesin mi oylamasıdır.
Gündem Haberi
Başkan Uysal Serik’te Konuştu

Seçtiğimizi değiştirme hakkımız devam edecek mi etmeyecek mi, yargı siyasetin emrine girecek mi girmeyecek mi oylamasıdır. 16 Nisan’ı milletinin ortak aklıyla aşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Uysal, CHP Serik İlçe Başkanlığının davetlisi olarak bulunduğu Serik’in Gebiz, Abdurrahmanlar, Töngüşlü, Dikmen Mahalleri’nde vatandaşlarla biraraya geldi. 

ÖTEKİSİ OLMAYAN MURATPAŞA

Gebiz Merkez Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından Mahalle Muhtarı Muharrem Aktaş’ın kahvehanesinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Uysal, Muratpaşa’da son 3 yılda hiç kimseyi ötekileştirmeyen, başkası haline getirmeyen bir belediyeciliği hayata geçirdiklerini söyledi. Türkiye’nin her yanında kamu hizmetinin böylesi bir anlayışa sahip olması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın titiz bir şekilde ‘Paramı nereye harcadın?’ diye sorması kamu yöneticilerinin de bunun hesabını tüm şeffaflığıyla verebilmesi lazım. Türkiyemiz bu minval üzere yönetilse iyi olmaz mı? Vergimizi verdiğimizde her kuruş mahallemize hizmet olarak dönece iyi olmaz mı? Ama ne yazık ki bu zeminleri kaybettik.”

COĞRAFYAMIZDA TÜRKİYE’DEN DAHA İLERİ BİR ÜLKE VAR MI?

Başkan Uysal, bir soru üzerine 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Uysal, Türkiye’nin son 15 yıla kadar kadar koalisyon hükümetleriyle yönetildiğini belirterek, “Osmanlı’nın hakim olduğu coğrafyayı düşünün, bu kültür içinden çıkmış Türkiye’den daha ileri, daha demokrat, daha itibari yüksek bir ülke var mı? Burada demokrasi var, Atatürk Cumhuriyeti var. Türkiye Cumhuriyeti, insanın insan olduğu yer. Bütün dertlerimize rağmen hepsinin önüne geçmişiz. Şimdi onların mı bize benzemesi gerekiyor bizim mi onlara” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANI HAKEMDİR’

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Uysal, önerildiği şekliyle cumhurbaşkanının aynı zamanda parti başkanı olmasının Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu değerler açısından da uygun olmadığını söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“O hakem, kimsenin oyunun kuralarını bozmamasını sağlayacak. Millete teklif dahi edilmemesi, önüne getirilmemesi gereken şeyler şimdi oya sunuluyor. Hepimiz, bu memleketin geleceğine umut bağlıyoruz. İnsanların siyasi tercihi ne olursa 80 milyonu seçeceğimiz bir tek kişiye teslim etmek kabul edilebilir değildir. Bu oylama demokrasi bitsin mi bitmesin mi oylamasıdır. Seçtiğimizi değiştirme hakkımız devam edecek mi etmeyecek mi, yargı siyasetin emrine girecek mi girmeyecek mi oylamasıdır. Hiç olmayacak bir iştir ama Allah selamet versin, 16 Nisan’ı özgür irademizle, milletinin ortak aklıyla aşacağımıza inanıyorum.” 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal, Serik’te, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı