Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 21:46 Bu haber 1910 kez okundu
 
Başkan Uysal, Sınava Girecek Gençlere Başarı Diledi
Gündem Haberi
Başkan Uysal, Sınava Girecek Gençlere Başarı Diledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarılar dilerken “Eğitim, asli görevimiz olmamasına rağmen, kreşlerden üniversite hazırlık kurslarına, binlerce çocuğumuzu kapsayan hizmetleri yerine getirmekle kendimizi sorumlu hissediyoruz” diye konuştu. Başkan Uysal ayrıca, eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle de öğrencileri kutladı.

Başkan Uysal, hafta sonu Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek YKS’de tüm öğrencilere başarılar diledi.

EĞİTİMDE MURATPAŞA FARKI

Muratpaşa Belediyesi’nin gençleri üniversite sınavına hazırlayan ve kısa adı MURGEM olan Gençlik Merkezi’nde ise bu yıl 675 öğrencinin sınava gireceğini belirten Başkan Uysal,  “Eğitim, asli görevimiz olmamasına rağmen, kreşlerden üniversite hazırlık kurslarına, binlerce çocuğumuzu kapsayan hizmetleri yerine getirmekle kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi. 

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlamanın yanı sıra gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkı sunmayı amaçlayan MURGEM’in 2015-2016 eğitim yılında açıldığını belirten Başkan Uysal, ilk yılında 553 öğrencinin üniversite hayalini gerçeğe dönüştüren merkezin 2’nci yılında ise 1071 öğrencisinin üniversiteyi kazandığını aktardı. MURGEM’in değişen üniversite sınav sitemine de kısa sürede uyum sağlayarak geçen yıl Temel Yeterlilik Testi’nde yüzde 98.97’lik başarı oranına ulaştığına dikkat çeken Başkan Uysal, MURGEM’le geçen yıl 236 öğrencinin üniversiteli olduğunu söyledi.

KARNE ALAN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

2018-2019 eğitim-öğretim yılının da sona erdiğine dikkat çeken Başkan Uysal, karnelerini alarak yaz tatiline giren öğrencileri de kutladı. Başkan Uysal; “Bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum. Öğrencilerimize destek olan velilerimizi, öğretmenlerimizi kutluyorum. Aileleri, arkadaşları ve sevdikleri ile güzel bir tatil diliyorum. Tatil yapıp dinlenirken, sanattan spordan kopmamalarını istiyorum. Çocuklarımız; Spor İşleri Müdürlüğü’müzün açacağı yaz spor okullarından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müzün, Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi’mizde açacağı sanat kurslarından ücretsiz olarak yararlanabilir” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Uysal,, Sınava, Girecek, Gençlere, Başarı, Diledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı