Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 20:50 Bu haber 1899 kez okundu
 
Bayram Kahveleri Muratpaşa’dan
Gündem Haberi
Bayram Kahveleri Muratpaşa’dan

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde sokağa çıkan 65 yaş ve üstü kıdemli kent sakinlerini bayram kahvesi ve şekeriyle karşılayıp kolonya ve çiçek hediye etti. Belediye Başkanı Ümit Uysal da belediyenin sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlediği tarihi Üç Kapılar’ın yanı başında bulunan parkta yaşlılarla sohbet edip onlarını bayramını kutladı.

Muratpaşa Belediyesi, korona virüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlamaları altında kutlanan Ramazan Bayramı’nda, sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üstü kıdemli kent sakinlerini bayram kahvesi ve şekeriyle karşıladı.

Muratpaşa Belediyesi, bayramın ilk gününde sokağa çıkan kıdemli kent sakinleri için eski tip bankların kaldırıp sosyal mesafeli bankların yerleştirildiği kentin simge yapılarından tarihi Üç Kapılar’ın yanı başında bulanan parkta kahve tezgahı kurdu. Saatlerin 14.00’ü göstermesiyle birlikte cezveler kaynamaya başladı ve Muratpaşa Belediyesi, sokağa çıkan kıdemli kent sakinlerinin bayramını kutlayarak kahve ikram etti. Kahvenin yanında bayram şekeri de ikram edilirken kolonya ve çiçek de ihmal edilmedi.  

Belediye Başkanı Ümit Uysal da parka gelerek hem kahve pişirdi hem de bayram kahvesini içen kıdemli kent sakinleriyle sohbet etti. Anne ve babasının Gazipaşa’da yaşadığını ve salgın nedeniyle bu bayramda görüşemediklerini anlatan Başkan Uysal, yaşlılarının bayramını kutlarken nice bayramlarda bir arada olmayı diledi.

Bu yıl 23 Nisan ve 19 Mayıs’ın ardından Ramazan Bayramı’nın da pandemi koşullarında kutlandığını belirten Başkan Uysal, sokağa çıkan kıdemli kent sakinlerinin çok heyecanlı olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Onlar için küçük ikramlarımız oldu. Onları uzun bir sürenin ardından sokakta görmek bizim içinde büyük bir mutluluk, keyif. Onlar mutlu biz de mutluyuz” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Bayram, Kahveleri, Muratpaşa’dan,
Yorumlar
Haber Yazılımı