Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 20:08 Bu haber 2149 kez okundu
 
Bir Ülke Faizle, Vergiyle Ve İthalatla Büyümez
Bütçe, iktidarın, ülke problemlerine karşı sunacağı bir reçete olmalıdır diyen Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, “Bu bütçede, ülkemizde yaşayan dertli ve gariban insanlar yok maalesef, sadece birkaç seçilmiş insan veya torpil yapılarak ihal
Politika Haberi
Bir Ülke Faizle, Vergiyle Ve İthalatla Büyümez

Bütçe, iktidarın, ülke problemlerine karşı sunacağı bir reçete olmalıdır diyen Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, “Bu bütçede, ülkemizde yaşayan dertli ve gariban insanlar yok maalesef, sadece birkaç seçilmiş insan veya torpil yapılarak ihale alan insanlar var. Üzgünüz ki, herşey ortada. Bir ülke faizle, vergiyle ve ithalatla büyümez, büyüyemez” dedi.

Konuşmasında bu bütçe, ülkemizin dertlerine derman olabilecek bir bütçe değildir eleştirilerde bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, 2021 yılı bütçesinin ranta dayalı ve yamalı bohça bütçesi olduğunu ifade ettiğimiz zaman bu hakikatlere tahammülü olmayan bazı çevrelerin bize tavır aldığını biliyoruz. Hâlbuki biz bunları söylerken heyecan duyuyor ya da memnun oluyor falan değiliz. Üzgünüz ki, herşey ortada. Bugüne kadar yapılan bütün bütçeler ve hükümetin uyguladığı ranta dayalı ekonomik model tsunamiye davetiye çıkarır cinsten. Ve şimdi denizin bittiğini net olarak ortada diye belirtti.

Düzen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte buyurunuz, daha ilk aydan bütçenin faize aktığını hep beraber gördük. Ocak Ayı'nda bütçeden faize ödenen miktar 21 milyar 943 milyon lirayı buldu. Geçtiğimiz yılın aynı ayında ödenen faiz miktarı 12 milyar 745 milyon lira idi. Daha ilginci, geçen yılın Ocak Ayı'nda bütçe 21 milyar 501 milyon lira fazla verirken bu yılın Ocak Ayı'nda 24 milyar 154 milyon lira açık vermiştir.”

Yasalara göre milli gelirin en az yüzde 1'nin tarıma ayrılması gerektiğini hatırlatan Düzen, bütçede bu payın yarısının ayrıldığını belirtti. Tarım temel ihtiyaçtır. Tahılı, meyveyi, sebzeyi yetiştiremezseniz ülke açlıktan kırılır. Maalesef Ülkemiz de bu noktaya çok yakın, tarım bitme noktasına geldiğini vurgulayan Düzen, “Bu böyle gitmez değerli arkadaşlar. Israr etmeyin, inat etmeyin. Artık Derviş Fischer doktrininden vazgeçin. Üretim ekonomisine geçin. Bir ülke faizle, vergiyle ve ithalatla büyümez, büyüyemez. Tarımla, üretimle, ihracatla büyür. İnovasyon, teknoloji ve sanayiyle kuvvetlenir” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Bir, Ülke, Faizle,, Vergiyle, Ve, İthalatla, Büyümez,
Yorumlar
Haber Yazılımı