Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 19:05 Bu haber 1868 kez okundu
 
Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca’dan Anneler Günü Mesajı
Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi Anneler Günü’nü pandemi nedeniyle buruk kutladığımızı ve annelerimizden uzak kalmak zorunda olduğumuzu söyleyen Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca
Asayiş Haberi
Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca’dan Anneler Günü Mesajı

Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi Anneler Günü’nü pandemi nedeniyle buruk kutladığımızı ve annelerimizden uzak kalmak zorunda olduğumuzu söyleyen Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca, “Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için de en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz” dedi.

Başkan Karaca, “Tarifi imkansız bir sevginin ve şefkatin timsali olan, evlatlarını akıllarından ve yüreklerinden bir an dahi çıkartmayan annelerimiz; bizleri dünyaya getiren, hayatımız  boyunca en büyük destekçimiz olan, tarifi  imkansız değerlerimizdir. Peygamber Efendimizin "Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır" hadis-i şerifiyle payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerinde  bir kılavuz görevi gören annelerimizin hakkı hiç bir şekilde ödenemez” ifadelerini kullandı.

Mitat Karaca, “Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en değerlisidir. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için de en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

“Annelerimiz, taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde; bu sorumluluğa canını, kalbini ve sadece kendisine özgü hislerini de katan kişidir” diyen Karaca şunları söyledi: “Annemize karşı olan sevgimizi, saygımızı ve hürmetimizi, yılın her gününü anneler günüymüş gibi kabul edip, onlara karşı görevlerimizi eksiksiz olarak yerine getirmeliyiz. Annelerimizin çocuklarından tek beklentileri, görecekleri sevgi ve ilgidir. Onları mutlu etmenin en güzel yolu da hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmemektir. Dünyadaki hiçbir değerle ölçülemeyecek ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak çok yüce bir duygu olan annelik, barış dolu bir toplumun da temel harcıdır. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın, en masum ve temiz duyguların timsali, çocuğuna ilgisini, sevgisini, şefkatini ve kol kanat gerişini, doğumdan ölüme kadar geçen sürede karşılık beklemeden fedakarca sürdüren başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Birlik, Haber-Sen, Antalya, Şube, Başkanı, Mitat, Karaca’dan, Anneler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı