Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 20:37 Bu haber 1822 kez okundu
 
Birlikte Başaracağız
7 Nisan Dünya Sağlık günü ve bu günü içine alan Dünya Sağlık Haftasını kutlayan Ak Parti Antalya milletvekili Atay Uslu, tüm dünya ile birlikte Ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını ve alınması gereken tedbirler ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
Politika Haberi
Birlikte Başaracağız

TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı Atay Uslu açıklamasında şunları ifade etti:

BİZ GÜÇLÜ BİR MİLLETİZ

“Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülen koronavirüs salgını sebebiyle zor günlerden geçiyoruz. Ancak şunu unutmayalım, Devletimiz koronavirüs salgınına karşı tüm kurumları ve imkanlarıyla milletimizin yanında.  Biz güçlü bir milletiz. Sağlık ve huzur içinde ülkemizi yarınlara taşıyacağız.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakarca yerine getiren tüm sağlık çalışanlarımıza Dünya Sağlık Günü münasebetiyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

DÜNYAMIZ KÜÇÜCÜK BİR KÖY

Dünyamızın küçücük bir köy olduğunu gördüğümüz bugünlerde, virüs,  bir ülkeyi ya da bir bölgeyi değil, tüm insanlığı sınavdan geçiriyor. Virüs sınır tanımıyor. Virüs yayılırken insanı araç olarak kullanıyor.

Her insanın kaderi diğerine doğrudan bağlı. Tedbirlere uymayan bir kişi, kendini ya da yakınlarını değil, Tüm Gezegenimizi tehlikeye düşürüyor. Tek tek tedbirleri uygulamak zorundayız. Tedbirleri uygulamak bireysel değil, insanlığa karşı bir sorumluluk.

İnanıyoruz; İnsanlık virüsle yaptığı “3. Dünya Savaşı” sayılabilecek mücadeleden, galip çıkacaktır. Bu süreçte “Tek Bir Dünya” olarak, daha çok dayanışma içinde, el ele, gönül gönüle yürümek zorundayız.

Beraber Aşacağız,

Birlikte Başaracağız...”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Birlikte, Başaracağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı