Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 23:35 Bu haber 1638 kez okundu
 
Biz Satan Ve Yiyen Değil Yapan, Çalışan Ve Üreten Bir Belediyeyiz
Serik Belediyesi geçmişten bu güne kadar sahip çıkılmamış, hazineye devredilmiş ve belediyenin elinden alınmış yaklaşık 1.000.000 m2 (Bir Milyon) arazinin SERİK halkına kazandırılmasını sağladı.
Gündem Haberi
Biz Satan Ve Yiyen Değil Yapan, Çalışan Ve Üreten Bir Belediyeyiz

Serik Belediyesi geçmişten bu güne kadar hazineye devredilmiş, belediyenin elinden alınmış taşınmazları ve arsaları belediye bünyesine geri kazandırmak için devir tasfiye komisyonu 30 Mart 2014 tarihinden önce Serik Belediyesine ait olduğu düşünülen  42 adet yeri ve yaklaşık 1.000.000 m2 taşınmazlar ve arsaları belediyeye kazandırdı.

ÇALIK “BİZ SATAN VE YİYEN DEĞİL YAPAN, ÇALIŞAN VE ÜRETEN BİR BELEDİYEYİZ”

Serik Belediyesinin yelerinin satıldığı ideası karşısında bir açıklama yapan Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “BİZ SATAN VE YİYEN DEĞİL, ÇALIŞAN, YAPAN VE ÜRETEN BİR BELEDİYEYİZ. Son üç  gündür,  adı basın olan birkaç yayın  organında, belediyemiz ve uygulamalarımız aleyhine gerçek dışı ve algıya yönelik yayınlar yapılmaya başlanmıştır. Yaşananları bu iftiraların sahiplerine  yakıştırmasak da,  yerel seçim arifesindeki telaşlarına bağlıyor,   bu yalandan pehlivanları seçimde er meydanına,  seçim meydanlarına  bekliyoruz inşallah.

Öncelikle şunu ifade edeyim.  Biz şimdiye kadar tek kuruşluk yer satmadık. Bırakın satmayı geçmişten bu güne kadar sahip çıkılmamış, hazineye devredilmiş ve belediyenin elinden alınmış yaklaşık 1.000.000 m2 yeriN  SERİK halkına iadesini sağladık.  Bu arazilerin yaklaşık değeri. 300.000.000.00 (ÜÇYÜZMİLYON)  liradır.

Şahsıma ve belediyeye gerçek dışı isnatlarda bulunarak yalan gemisiyle gemilerini yürütmeye çalışanlar bilsin ki;  BİZ SATAN VE YİYEN DEĞİL ÇALIŞAN, YAPAN VE ÜRETEN BİR BELEDİYE OLDUK. Beş yıllık faaliyetimizde hiçbir yeri satıp savmadık. Çalıştık ve ürettik.

Son durumu halkımız için kısaca özetleyeyim.

Bilindiği üzere,  göreve geldiğimizde büyükşehir yasası ile dokuz  belde belediyesi birleşti ve hizmet alanlarımız bu doğrultuda genişledi. Doğal olarak bize bağlanan belde belediyelerinde borçlarını  da   üstlenmiş olduk.  Dolayısıyla 121.168.605,52 TL, borçla işe başladık.

Bu borcun TUİK parasal değer güncelleme raporuna göre 2018 yılı Kasım ayındaki karşılığı  223.688.135,74 TL’dir. Bugün itibariyle 172.417.275,46 TL borcumuz var.  Yani belediyemiz geriden gelen borcun bir kısmını ödemiştir.

Yalan haberlerle insanlarımızı aldatmaya yönelik yayın yapanları sel misali önüne katıp silip süpürecek gerçek ise, dönemimizde 380.950.000.00 (Üç yüz seksen milyon dokuz yüz elli bin ) liralık yatırım yapıldığı ve  Serik’in çehresinin değiştirildiğidir.  

Bilindiği üzere ilçemize daha iyi hizmet verebilmek ve acil borçlarımızı ödemek için belediye meclisimizden  borçlanma yetkisi istemiştik. Maalesef ucuz siyasetin etkisinde kalan bazı meclis üyelerimiz  buna izin vermedi.   Bunun üzerine bazı borçlarımızı ödemek aciliyet gerektirdiğinden Belekte bulunan taşınmazları   satışa çıkardık.  Belek’te bulunan taşınmazları geçtiğimiz günlerde herkesin katılabileceği ihale ile sattık. İhale sonucu taşınmazlarımızı Belek’li hemşerilerimizde kaldı.   Bundan da çok memnun olduk. 

Gerçi   borçlanma yetkisi alabilseydik bu satışı yapmak zorunda kalmayabilirdik. Belek gibi çok küçük bir nüfusun yaşadığı tek bir beldeden (mahalleden) Serik halkının sırtına   55  milyon borcu yükleyenlerin     Belekte ihaleyle yaptığımız  5 milyon 850 bin liralık satışı dillerine dolamalarını hayretle karşılıyorum. Bu yaman çelişki ve pişkinlik  karşısında   tek bir şey söylüyorum. EDEB YAHU…! 

Şayet gerçek dışı yayın yapan bu basın kuruluşları arzu ederse, yayınlayacaklarsa,  geçmiş belediye başkanlarının bugün Serik sınırları içinde sattıkları taşınmazları ve arazilerin listesini, kime satıldıklarını kaça satıldıklarını arşivden çıkartıp kendilerine gönderteyim! O mallar yok pahasına birilerine peşkeş çekilirken neden haber yapmadıklarını belki Serik halkına  açıklarlar!

 Bunu yaparsam birileri Serik halkının önüne çıkamaz. Örneğin bu malları  kim almış? Bu malları alanların içinde Serik’li vatandaşlarımız var mı?

Bu terbiyesizliğe devam edilirse önümüzdeki  seçim döneminde bu defterleri de açarız. Vatandaşımız da kim Serik’liye ihanet etmiş apaçık görür! Ne var ki,   ben geldiğim günden beri geçmişe takılı kalmadım. Geleceğe bakıyor Serik’i geleceğe hazırlamaya çalışıyorum.

Görev geldiğim günden beri söylüyorum. Huzur güven  ve değişim… Şer cephesine bir kez daha sesleniyorum. Huzur ve güven ortamını bozmayın. Bırakın da çalışalım.  Ayrıca,  diğer belediyelere şöyle  bir bakın bakalım!  Ne kadar yer satmışlar. Son  ihaleye kadar  belki de tüm Türkiye’de  tek bir taşınmaz satmayan birkaç belediyeden biriyiz.   Lafla  milliyetçilik, lafla dindarlık olmaz.  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!

Gelin el ele verip milletimiz için çalışalım.  Bizim yaptıklarımız ortada. 380 milyonluk yatırım ortada. Serik’in makûs talihini değiştirdik ve değiştirmeye devam edeceğiz. Bazı insanlar kişisel çıkarlar ve  siyasi ihtiraslar için iftiralar atmaktan, zücaciyeci dükkanına fil misali girmekten utanmıyorlar.   Ama Serik halkı biliyor ve görüyor. Her şey Serik için Her şey ülkemiz için.

İnsafsız avcılara değil halkımıza, zayıflara, Aziz Türk Milleti’ne hizmet etmeye devam edeceğiz. Zalimlere ise boyun eğmeyeceğiz.

Aksini söyleyenleri seçim meydanlarına bekliyor, tüm Serik halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Biz, Satan, Ve, Yiyen, Değil, Yapan,, Çalışan, Ve, Üreten, Bir, Belediyeyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı