Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 17:17 Bu haber 2068 kez okundu
 
Bu Mu Adil Yıl?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı bir açıklamada bu yılın eğitim-öğretim açısından “adil” bir yıl olduğunu belirterek hem biz eğitimcileri hem de veli ve öğrencileri şaşkına çevirmiştir.
Eğitim Haberi
Bu Mu Adil Yıl?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı bir açıklamada bu yılın eğitim-öğretim açısından “adil” bir yıl olduğunu belirterek hem biz eğitimcileri hem de veli ve öğrencileri şaşkına çevirmiştir. Sayın Bakan belki bir çoğunu unutmuştur diye biz de bu pandemi sürecinde yaşanan bazı durum ve manzaraları hem kendisine hem de kamuoyuna hatırlatma gereği duyuyoruz.

-Sözünü verdiğiniz 500.000 adet tabletin kaçını dağıttınız ve bunu ne kadar sürede yaptınız? Bu adil miydi?

-Akşam kapatıp sabah açtığınız okullar mı adil? Bağımsız olan anaokullarını açıp diğer okulların bünyesindeki anaokullarını açmamak mı adil?

-İnternet altyapısı olmadığı için her gün tepelik bir alanda ders yapmaya çalışan köy çocuklarının fotoğrafı hala akıllarda. Bu adil miydi?

-Telefonunun interneti çekmediği için çatıya çıkan ama buradan düşerek hayatını kaybeden öğrencinin durumu da adil miydi?

-Aynı evde birkaç öğrenci olduğu için ve yeteri kadar cihaz olmadığı için yarım yamalak derslere giren çocukların durumu mu adil?

-Parası olduğu için özel derslerle sınavlara hazırlanan öğrenciler bir tarafta, parası olmadığı için internete ulaşamayan, derse girecek bilgisayar ya da tablet bulamayan öğrenciler bir tarafta. Aynı sınava girecek bu öğrencilerin durumu da yeterince adil mi?

-Sayıları milyonları bulan EBA’ya hiç girememiş öğrencilerin okullara çağrılarak hiç almadıkları derslerden sınav yapmak mı adil?

-Derslere hiç girmemiş ya da girememiş olan öğrencilere öğretmenlerin performans notları vermeleri adaleti sağladı mı?

-Bir türlü aşı sırası gelmeyen öğretmenlerin durumu mu adil?

-Bilgisayar başında mesai saatlerinden muaf bir şekilde saatlerce derslerini yapmaya çalışan ama özlük haklarında hiç iyileştirme yapmadığınız, sürekli enflasyona ezdirdiğiniz öğretmenlerinizin durumu da adil demek ki size göre. İnsanın aklına bir soru geliyor bu durumda;

Ya adil bir yıl olmasaydı, acaba neler olurdu?

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Bu, Mu, Adil, Yıl?,
Yorumlar
Haber Yazılımı