Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 21:07 Bu haber 747 kez okundu
 
Budak: 16 Nisan Korku İmparatorluğunun Çöküşünün Miladı Olacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türkiye’de uzun süredir demokrasi ve hukukun askıya alındığını, OHAL döneminde baskının dozunun daha da arttığını belirterek, “Referandum sürecinde ‘Hayır’ diyenlerin başına gelmeyen kalmadı.
Politika Haberi
Budak: 16 Nisan Korku İmparatorluğunun Çöküşünün Miladı Olacak

Ama Türkiye’de genlerine demokrasi işlemiş çok büyük bir kitle var ve vatandaşlarımız 16 Nisan’da iradelerini özgürce sandığa yansıtacak. 16 Nisan, oluşturulan korku imparatorluğunun çöküşünün miladı olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Manavgat’ta halka rejim değişikliğini anlattı. Referandum sürecinde tüm bölgelerde çalışma yürüttüğünü ve halkın büyük bölümünün ucube rejim değişikliğini kabul etmediğini gördüğünü kaydeden Budak, bu sonucun anketlere de yansıdığını söyledi. Anketlerde “kararsız” olarak görülenlerin çok büyük bölümünün “Hayır” diyeceğini, oluşturulan ağır baskı ortamı nedeniyle insanların düşüncelerini özgürce ifade edemediğini vurgulayan Budak, “Türkiye’de demokrasi ve hukuk uzun süredir rafa kalkmış durumda. Yasadışı dinlemeler, kumpas davalar dönemi yaşandı. Sonra fiili başkanlık uygulamaları ve OHAL ile bu baskının dozu iyice arttı. Korku imparatorluğu oluşturulmuş bir ülkede yaşıyoruz. Referandum döneminde ‘Hayır’ diyenlerin başına gelmeyen baskı ve zulüm kalmadı. Çadırlar yıkıldı, kurşunlar sıkıldı, kadınlarımız dövüldü. Ama insanlar ‘Hayır’ demeye devam ediyor. Çünkü Türkiye’de genlerine demokrasi işlemiş çok büyük bir kitle var ve onlar ülkesine, demokrasisine sahip çıkacak. Oluşturulan baskı ortamı nedeniyle görüşlerini özgürce ifade edemeyenler, 16 Nisan’da sandığa özgür iradelerini yansıtacak ve tüm bu yaşananların hesabını soracak. 16 Nisan olağanüstü hal ile, baskıyla, hukuksuzlukla oluşturulan korku imparatorluğunun çöküşünün miladı olacak” diye konuştu.

HOYRAT YÖNETİM

Türkiye’de her alanda ağır bir tahribat oluştuğunu,  başta adalet kurumu olmak üzere kurumlara güvenin kalmadığını kaydeden Budak, “Türkiye 15 yıldır bir hukuksuzluk içinde savruluyor. Yargıya güven sıfıra inmiş durumda. Bir yanda hukuksuz yargılamalar, bir yanda hükümet eliyle uygulanmayan yargı kararları, adalete güveni sarstı. Bunun çarpıcı örneklerinden biri Manavgat’tır. Manavgat Oymapınar Barajı, yandaş bir şirkete eşantiyon verildi, bedava verildi. Danıştay bunu kesin olarak iptal etti ama AKP Hükümetleri bu kararı uygulamamak için iki kez kanun çıkardı. Bu iki kanun da Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesine karşın, bu karar uygulanmadı. Şimdi bakıyorsunuz Manavgat Şelalesi susuz kalmış. Ama yandaş şirket, bedava aldığı barajdan milyonlarca liralık kazanç sağlıyor.  Ülkeyi 15 yıldır hoyratça yönetiyorlar. Pekihangi sorunu çözdüler? İşsizlik, yoksulluk çözüldü mü? Hayır. 15 yıldır çözemeyenler, tek adam düzeniyle mi çözecek? Hukukun, demokrasinin olmadığı yerde huzur, refah, kalkınma olmaz. Asıl beka sorunu, bu rejim değişikliği geçerse yaşanır” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Budak:, 16, Nisan, Korku, İmparatorluğunun, Çöküşünün, Miladı, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı